Majstor za turski Kup: Šćepović ponovo strelac za Rize

Vreme čitanja: 1min | uto. 17.12.19. | 16:27

Četvrti gol srpskog napadača

Tri utakmice u Kupu Turske – četiri gola. Majstor je Marko Šćepović za najmasovnije takmičenje u toj zemlji, pošto se ponovo upisao u strelce i odveo njegov tim u narednu fazu takmičenja.

Rize je danas igrao revanš sa Samsunom kao gost i odigrao 1:1, a uz pobedu u prvoj utakmici od 3:2, izborio je prolaz u narednu rundu. Marko Šćepović je u prvoj utakmici postigao dva gola, a danas je dodao još jedan.

Gosti su u 53. minutu ostali sa igračem više na terenu, a samo dva minuta kasnije Šćepović je zatresao mrežu Samsuna za 1:0. Dobro se snašao kod kornera, ostao je samna drugoj stativi i preusmerio je fudbal u mrežu. Uspeo je domaćin da izjednači do kraja, ali ništa više od toga.

Zanimljiv je podatak da je srpski napadač, koji je letos došao iz Videotona, odigrao devet mečeva u prvenstvu Turske, doduše nijedan 90 minuta i nije postigao nijedan gol. A, u Kupu na tri nastupa, pogodio je četiri puta.