""

Makarone kaznio nikad gori Sasuolo u 88. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 04.10.15. | 14:33

Prva pobeda Empolija u Toskani ove sezone

Empoli slavi prvu pobedu pred svojim navijačima u ovoj sezoni i beg iz zone ispadanja! Tim iz Toskane savladao je do danas neporaženi Sasuolo rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je 36-godišnji Masimo Makarone u 88. minutu susreta. To je njegov drugi gol u sezoni.

Momci Marka Gampaola potpuno zasluženo su slavili, iako su do pobedonosnog gola došli tek u finišu susreta. Sasuolo je odigrao najlošiji meč u sezoni, a činjenica da u prvih 45 minuta nije uputio nijedan udarac ka golu rivala dovoljno govori.

Tokom svih 90 minuta domaći fudbaleri bili su konkretniji, agilniji... Vidljivo je bilo da mnogo više žele tri boda, dok su se gosti opredelili isključivo za odbranu svoje mreže, zbog čega su na kraju i kažnjeni. Imali su sreće u nekoliko navrata posle pokušaja Pjotra Zielinskog, ali pravda je na kraju zadovoljena. Upravo je 21-godišnji Poljak centrirao, a iskusni lisac Masimo Makarone bio najviši u skoku posle kornera.

Rade Krunić igrao je od prvog do poslednjeg minuta po drugi put ove sezone u dresu Empolija.