"Aleksandar Paločević"

Malbašićev teror superligaša i malo remek-delo Paločevića: Voša ponovo dobija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 13.03.17. | 18:20

U Gornjem Milanovcu 3:0 za goste iz Novog Sada

Aleksandar PaločevićMetalčevo zbogom plej-ofu i povratak Vojvodine na pobednički kolosek posle šamara u sudaru sa Crvenom zvezdom pre pet dana. Novosađani su u poslednjem meču 25. kola Superlige u Gornjem Milanovcu slavili sa 3:0 uz nastavak golgeterske serije Filipa Malbašića i jednom malo remek delo Aleksandra Paločevića.

Pogodak 23-godišnjeg Vošinog veziste je svakako bio najlepši detalj meča, iako naslov najboljeg aktera meča pripada Malbašiću, koji je u poslednjih sedam golova postigao sedam golova. Samo protiv Zvezde je postio, pa je večeras golgeterski učinak podigao na 13 komada u ligaškoj sezoni.

Ali taj Paločevićev pogodak će se pamtiti. Slobodan udarac na 18 metara od protivničkog gola i filigranski precizno plasirana lopta u sam rogalj. Neodbranjivo. I oku prijemčivo.

Mnogo pre tog gola u 73. minutu Malbašić je na asistenciju Nikole Trujića, a pored smušene odbrane domaćeg tima, načeo Metalac, da bi potom u 85. sipao šlag na tortu s tim da ga je u tom slučaju Paločević poslužio.

Metalcu ostaje da žali za prilikom Tarasa Bondarenka iz prvog poluvremena, kada je Vošin golman Emil Rockov sjajnom paradom sprečio izjednačenje, te kasnijim pokušajem Miloša Mijića, koji je uzdrmao prečku.

Premalo za večeras raspoloženu Vošu. Možda nije zrela za šampionsku borbu, ali je daleko ispred ostatka konkurencije u Superligi.