"Janik Bolasi"

Mangup Bolasi i Palasovi “anonimusi“ melju sve pred sobom, Benteke nastavio teror (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 11.04.15. | 17:55

Sautempton preskočio Totenhem i Liverpul na mestu koje vodi u Ligu Evrope

Janik BolasiIgraju za slavu i prestiž i sasvim se komforno osećaju u tom položaju. Prvotimci Kristal Palasa gotovo sigurno neće uspeti da se domognu Evrope, na pristojnoj su udaljenosti i od ispadanja, ali poslednjih nedelja igraju kao da se bore za goli život. U 32. kolu Premijer lige Janik Bolasi je držao časove fudbala i vodio četu Alana Pardjua do čudesnih 4:1 na Sanderlendovom stadionu Svetlosti!

I sve je bilo gotovo za 14 minuta. U periodu od 48. do 62. Glen Mari i Bolasi su posramili poslednju liniju Dika Advokata. Bolasi je prvo asistirao Mariju za njegov šesti gol na poslednjih šest ligaških utakmica, da bi potom i sam het-trikom dokrajčio protivnika koji nije znao šta ga je snašlo. Mari mu je uzvratio sa dve asistencije, ali je posebno upečatljiv bio Bolasijev pogodak posle duge lopte Mileta Jedinaka i vrlo nesigurne intervencije prespogor Džona O’Šeja.

Bolasi ga je pretrčao kao ptica trkačica kojota i potom mangupskim lobom matirao visokog Pantela Kostilimona. Čarolija. I četvrta uzastopna pobeda Palasa koji je po svemu sudeći prebrinuo brige o statusu premijerligaša.

Mnogo manje uzbuđenja videli smo na Vajt Hart Lejnu na kojem se ipak igrao meč od mnogo veće važnosti. Na kraju je Aston Vila uspela da stigne do bodova i zahvaljujući nezaustavljivom Kristijanu Benteku baci Totenhem na kolena uz minimalnih 1:0 za beg iz opasne zone.

Odluka je pala u 35. minutu kada je Leandro Bakunja poslao maestralnu loptu u kazneni prostor Pevaca, a Benteke pokazao koliko je dominantan u skoku. Mihael Vorm je mogao samo da pogledom isprati njegov precizan udarac iz nimalo lake situacije.

Jubilarni, deseti prvenstveni gol Belgijanca u ovoj sezoni, ali čak osmi od kada je dirigentsku palicu u Vili preuzeo Tim Šervud. Novi šef kao da je preporodio Bentekea. Na poslednjih šest utakmica u Premijer ligi čak osam golova – poslednjih šest za Aston Vilu. Pre toga kod Pola Lamberta samo dva precizna plotuna na čak 16 mečeva. U 2015. su međutim samo Heri Kejn (14) i Olivije Žiru (9) efikasniji. Ne znamo šta mu je Šervud rekao, ali je očigledno uspeo da ga motiviše.

Veoma bitnu pobedu ostvario je i Sautempton koji je doduše za rivala imao staru mušteriju. Hal Siti je ispraćen sa dva komada u mreži, a strelci su bili Džejms Vord-Prouz sa penala u 56. minutu i Gracijano Pele, koji je prekinuo post od 1.245 minuta bez gola.

Prvi prvenstveni pogodak italijanskog napadača još od 20. decembra. Srećom po navijače Sautemptona saigrači su umeli da nadoknade njegovo "odsustvo", pa su Sveci zadržali mesto u vrhu Premijer lige, a sada čak uspeli da preskoče Totenhem i Liverpul na petom mestu koje znači i sezonu u Ligi Evrope.

Fenjeraš Lester je uhvatio poslednji voz za opstanak i na gostovanju kod Vest Bromvič Albiona slavio sa 3:2 iako je dva puta jurio gol minusa. Prvo Dejvid Nadžent, pa Robert Hut i na kraju Džejmi Vardi u prvom minutu sudijske nadoknade uspeli su ipak da preokrenu rezultat i navijačima Lestera daju povod da i u finišu sezone dolaze na King Pauer stadionu. Posle dve uzastopne pobede ostanak u eliti više ne deluje tako nedostižno, iako je pred Lesterom i dalje planina od izazova.

U rezultatski ne toliko važnom meču Vest Hem i Stouk su na Aptonu odigrali 1:1 u meču koji je obeležio projektil Arona Kresvela iz slobodnog udarca još u sedmom minutu utakmice. Remek delo iako se ispostavilo kao nedovoljno za pobedu u okršaju dva tima ušuškana u zlatnoj sredini.

Stouk je međutim uspeo da se uspravi pošto je duboko u sudijskoj nadoknadi Marko Arnautović krunisao dobru akciju Rajan Šokrosa i pogodio za konačnih 1:1.