""

Marselju Evropa prošla Mandandi kroz ruke (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.04.14. | 22:16

Odličan timski gol Tovina anuliran slabom reakcijom golmana gostiju

Marselj više nema šta da traži u ovoj sezoni. Ekipa sa Veledroma je propustila šansu da prebaci pritisak na Lion i Sent Etjen remijem sa Nantom 1:1 (0:1).

Tim Žosea Aniga je mogao da se izjednači po broju bodova sa ekipom sa Žerlana, ali su se Serž Gakpe i Stiv Mandanda pobrinuli da do toga ne dođe.

Marselj je bio bolji rival i prvi je došao do gola u 30. minutu kada je Andre-Pjer Žinjak petom proigrao Florijana Tovina koji je zatim odlično matirao protivničkog golmana i postigao svoj sedmi gol u ligi.

Gosti su nastavili da igraju ofanzivno, Dimtri Paje je imao odličnu u 63. minutu priliku posle dodavanja Žinjaka, ali je golman Riju odbranio njegov šut. Kanarinci su poveli u sledećem napadu. Gakpe je imao prostor da uputi šut sa nekih 23 metara, a lopta je Mandandi prošla između ruku.

Gakpe sada ima isti broj golova u prvenstvu kao i Tovin.

Lion u nedelju protiv Bastije ima priliku da se dodatno odlepi od Marselja.

LIGA 1 – 35. kolo

Nant – Olimpik Marselj 1:1 (0:1)