"Sporan trenutak"

Marselju nepravedno poništen gol u finišu: Bod u derbiju slađi Lavovima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.03.15. | 23:04

Lakazet i Žinjak promašivali kad je bilo najpotrebnije, bez golova na duelu Marselja i Liona, lideri na +2 od šampiona

Sporan trenutakDuel na vrhu, veliki francuski derbi, lider Lion protiv trećeplasiranog  Marselja, sudar dve ekipe sa najboljim strelcima prvenstva, Aleksandre Lakazet na Andrea Pjera Žinjaka i na kraju 0:0. Mada čuveni krompirići na dušu ipak idu sudijskoj ekipi jer je Lukas Okampos u finišu prebacio loptu preko gol linije, ali arbitar nije pokazao ka centru.

Već na startu meča je Lakazet imao priliku da podigne svoj golgeterski učinak na 24 gola u prvenstvu, ali je Stiv Mandanda bio uspešniju u direktnom duelu sa mladim zemljakom. Domaća ekipa je uzvratila samo 13. minuta kasnije preko Bendžamina Mendija, ali je i gostujući golman Antoni Lopeš pokazao da nije ništa slabiji među stativama od kolege.

Žinjak je najbliži Lakazetu na rang listi strelaca Lige 1, ali je i on propustio priliku da postane heroj velikog derbija Francuske te je u 71. minutu pogodio stativu! Ipak navijači na Velodromu će više žaliti za detaljem iz 83. minuta kada je Lukas Okampos ugurao loptu preko linije, ali sudije nisu priznale pogodak!

Lavovi će biti zadovoljniji bodom jer su zbog poraza Pari Sen Žermena uspeli da se odvoje na +2 od šampiona Francuske, dok je Marselj propustio priliku da priđe Parižanima na bod zaostatka i sada mu Monako diše za vratom.

MARSELJ – LION 0:0

Grad: Marselj
Stadion: Velodrom

Marselj (4-3-3-1): Mandanda – Romao, Fani, Morel – Đa Đeđe(od 68’ Alo), Imbula, Mendi – Tovan(od 61’ Okampos), Paje, Aju – Žinjak (od 81’ Bačuaj)

Lion (4-3-1-2): Lopeš – Žele, Rose, Umtiti, Bedimo – Feri (od 78’ Malbrank), Gonalon, Toliso – Gezal (od 44’ N’Džije) – Lakazet (od 88' Jatare), Fekir

LIGA 1 - 29. KOLO:

Monako - Bastija 3:0 (1:0)