""
""

Martinez i Braimi drže Porto u šampionskoj trci, trijumf Zmajeva u gradskom derbiju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 23.02.15. | 22:57

Sve do 80. minuta navijači Porta morali su da strepe, ali su gosti u završnici gradskog derbija osvojili veoma važne bodove

Porto ne briljira, ali ostaje u borbi za titulu prvaka Portugala sa Benfikom. Zmajevi su kao gosti u gradskom derbiju pobedili Boavistu sa 2:0 u 22. kolu Primeire i vratili se na četiri boda zaostatka u odnosu na vodeću Benfiku.

Nisu igrači dvostrukog šampiona Evrope briljirali protiv komšija i trebalo je da proliju mnogo znoja kako bi došli do 16. prvenstvene pobede, a četvrte uzastopne.

Stadion Boaviste nije bio ispunjen do poslednjeg mesta, a ruku na srce, navijači nisu ni imala mnogo toga da vide pogotovo u prvom delu utakmice.

Muke pristalicama gostujeće ekipe, ali i treneru Hulenu Lopetegiju skratio je kolumbijski internacionalac koji se u 80. minutu odlično snašao na petercu i konačno matirao domaćeg golmana.

Posle tog gola potpuno se raspala ionako krhka postavka igre domaće ekipe. To je Porto umeo da iskoristi da završi ceo posao. Igrao se 87. minut, Jasin Braimi je sa leve strane i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio mrežu.