""
""

Matešicevi milioni se konačno isplatili, Bikovi sa istoka idu u Bundesligu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.05.16. | 17:29

Prebogati Diter Matešic konačno je uspeo u nameri da od Lajpciga napravi bundesligaša. Tim sa istoka Nemačke danas je, ne bez muke, kao domaćin savladao Karlsrue sa 2:0  u meču pretposlednjeg, 33. kola Cvajte.

Pokazalo se da para ipak vrti tamo gde burgija neće. Niko u Cvajti, pa ni pojedini bundesligaši nemaju budžet poput Matešicevog kluba.

Daleko toga da je Lajpcig danas briljirao, ali je uspeo da osvoji tri zlata vredna boda koja znače da će to biti jedini klub iz nekadašnje Istočne Nemačke u elitnom društvu.

Konačno je Lajpcig danas uspeo da prekine seriju od tri meča bez pobede zbog čega su navijači polako počeli da postaju nervozni i dovode u pitanje neke odluke trenera Ralfa Hazenhitla.

Prvo poluvreme ponovo je proteklo u nesigurnoj i često nepovezanoj igri domaćina, a onda je u 52. minutu Emil Forsberg konačno najavio slavlje. Sve muke domaćih navijača prekrekratio je Marsel Halstenberg u 87. minutu.

Bilo kako bilo, jasno je da su Matešicu sada počeli da se isplaćuju silni milioni koje je uložio u klub od 2009. godine do danas.

Poslednji put fudbalski navijači u Lajpcigu prvu ligu gledali su pre 26 godina, ali tada se radilo o čuvenoj Lokomotivi Lajpcig koja nema veze se RB-om.

Današnjem meču prisustvovali su u poznati automobilisti Mark Veber i Danijel Rikardo.

Kuvaće u poslednjem kolu i na dnu Cvajte, pošto je Paderborn pao na dno porazom od Minhena 1860 u gostima. Jedina nada kluba koji je do skoro igrao u Bundesligi, je da se domogne 16. mesta i borbe u baražu.

Sa druge strane, minhenski Lavovi su ovim trijumfom osigurali opstanak, a jedini gol dao je Jan Mauersberger u 73. minutu.

Fortuna Dizeldorf je minimalnim trijumfom nad gostujućim FSV Frankfurtom od 1:0 došla na korak od opstanka, jer sada ima tri boda više od današnjeg rivala i Duizburga.

Ipak, u Cvajti se prvo gleda gol razlika, a ne međusobni učinak tako da će poslednje kolo dati konačan odgovor ko pada u treći rang takmičenja.