""

Matip vadi Šalke 'iz kanala' (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 23.02.13. | 20:15

Odlični štoper s dva gola doneo trijumf svom timu protiv Fortune - 2:1

Konačno Šalke! Fudbalere iz Gelzenkirhena ohrabrio je remi iz Istanbula u prvom meču osmine finala Lige šampiona, pa su zaigrali bolje i u Bundesligi. Izabranici trenera Jensa Kelera savladali su na svom terenu Fortunu rezultatom 2:1, a oba gola postigao je sjajni štoper Žoel Matip.

Matip je mrežu gostiju pogađao u 29. i 81. minutu, dok je počasni pogodak za ekipu iz Dizeldorfa postigao Belinghojzen, kada je u 57. minutu poravnao na 1:1.

Ovom pobedom Šalke je zadržao šanse da se do kraja šampionata bori za četvrto mesto koje iduće sezone vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Takođe, ekipa iz Gelzenkirhena prekinula je niz od četiri meča bez pobede.