Meksička veza pokrenula Portov pohod na titulu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 12.08.16. | 23:25

Zmajevi ubedljivi na otvaranju nove sezone Primeire u Rio Aveu - 3:1

Hesus Korona

Start nove sezone bio je više nego uspešan za Porto na gostovanju Rio Aveu gde je ekipa Nunja Espirita Santa stigla do ubedljivog trijumfa od 3:1 (1:1). Iako su Zmajevi jurili prednost domaćina od 36. minuta, kada je Marselo matirao Kasiljasa, nije prošlo ni pet minuta, a Porto se vratio u meč. Hezus Korona je izjednačio pre odlaska na odmor što je bila najava totalnog preokreta u nastavku.

Samo što je krenulo drugo poluvreme, još jedan Mekikanac Ektor Erera doneo je vođstvo Portu, a sve je bilo gotovo na isteku jednog časa kada je gostuijućem timu dosuđen penal. Pre toga je isključen štoper domaćih Marselo, a talentovani Andre Silva je najpre promašio šut sa bele tačke, ali se i ispravio i iz drugog pokušaja postavio konačnih 3:1.

Porto je malo zakomplikovao utakmicu kada je levi bek Aleks Teles dobio drugi žuti karton u 65. minutu, ali ovaj poklon Rio Ave nije iskoristio do kraja. Porto je rutinski održao stečenu prednost, mogao do još kojeg gola, ali je na kraju zadovoljan napustio mestašce na obali Atlantskog okeana.