""

„Meksiko“ Porto (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.12.15. | 21:40

Zmajevi se zagrejali za Čelsi pobedom nad Pasoš Fereirom koju su obeležili Meksikanci

Porto je spreman za Čelsi, Pasoš Fereira je poslužila kao dobar sparing partner. Zmajevi su na svom Dragau slavili 2:1 i u dobrom raspoloženju idu na Stamford Bridž gde moraju da pobede u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona ako žele plasman među 16 najboiljih klubova Evrope.

Iako je povela na Dragau u osmom minutu golom Bruna Pereire kojeg je odbrana Porta zabpravila, Pasoš Fererira nije uspela da izdrži do kraja. Pritisak Porta je rezultirao preokretom za trijumf. Pobedu domaćeg tima su obeležili meksički reprezentativci. Trojica Meksikanaca su se našla u startnoj postavi Zmajeva i svako od njih je dao konkretan doprinos pobedi.

Prvo je novajlija Hesus Korona u 29. minutu izjednačio pošto se lepo prošao pored odbrane gostiju i elegantno bocnuo loptu preko golmana u suprotan ugao. Igrao se 20. minut drugog poluvremena kada je publika domaćih opet počela da slavi. Uporni Ektor Erera je iznudio penal koji je njegov zemljak Migel Lajun pretvorio u gol za pobedu i tri boda.

Sada Zmajevima predstoji utakmica sezone u kojoj će pokušati da iznenade uzdrmani Čelsi.