"Navijači Hanovera"

Melju Hanoverova pojačanja: Harnik se već isplaćuje, prvenac Filkruga (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.11.16. | 14:58

Preokret u Karlsrueu

Navijači HanoveraRešio Hanover da se ekspresno vrati u Bundesligu! Posrtao je na startu, ali kako sezona odmiče, deluje sve sigurnije, efikasnije i, što je za ekipe koje gaje ambicije o plasmanu u vrhu tabele važno, ne greši na svom terenu. Danas je pred 31.100 gledalaca na HDI areni pao nedorasli Aue, u meču na kome se praltično pitanje pobednika nijednog trenutka nije postavljalo - 2:0.

Hanoveru su pobedu donele novajlije. Najpre je sredinom prvog poluvremena pridošlica iz Štutgarta Martin Harnik pokazao kakav osećaj za prostor ima, ušunjao se iza leđa odbrane gostiju i na centaršut Edgara Priba iz slobodnog udarca postigao već šesti gol u Cvajti, a računajući i Kup Nemačke, deveti ove sezone. Nije loše za špica plaćenog 2.500.000 evra.

Harnik je početkom drugog dela imao šansu da postigne i drugi gol, ali je uzdrmao prečku, međutim, sve dileme oko pobednika - ako su uopšte i postojale, jer gosti sve do pred kraj nisu bili preterano opasni - otklonio je rezervista Niklas Filkrug. Novajlija iz Nirnberga postigao je prvenac u dresu Hanovera posle proboja Feliksa Klausa po desnoj strani.

Ovom pobedom Hanover se vratio na treće mesto na tabeli, ponovo ima dva boda prednosti u odnosu na Hajdenhajm, a jedan manje od Štutgarta, koji sutra gostuje Union Berlinu.

U drugom meču današnjeg programa, Sandhauzen je napravio veliki preokret u Karlsurueu. Presudio je Amerikanac Endrju Vuten. Na isteku sata igre pogodio je iz jedanaesterca, a 14 minuta pre kraja postigao sedmi gol na poslednjih sedam utakmica. Za potvrdu trijumfa svog tima upisao je i asistenciju u nadoknadi.