"Na Ćairu puno razloga za zadovoljstvo"

Merak na Čairu, Radnički “odradio“ i Novi Pazar; Frajdej diše za vrat Škuletiću; Spartak u zoni ispadanja

Vreme čitanja: 3min | ned. 03.05.15. | 19:01

U Jagodini igra bez igre, Goleada u Lučanima, agonija Kragujevčana

Na Ćairu puno razloga za zadovoljstvoRadnički na nuklerani pogon! Nišlije su u 26. kolu Superlige nastavile sa fantastičnim partijama i na Čairu lako izašle na kraj sa jednim od najozbiljnijih kandidata za poslednje mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope – Novim Pazarom. Na Čairu je međutim sve proteklo u znači izabranika Milana Rastavca koji su sa dva gola u prvom delu igre utabali put ka pobedi od 3:1, trećoj uzastopnoj u eliti.

Goste je uništio trio Aleksandar Jovanović – Saša Marjanović – Ivan Pejčić. Prvo je Jovanović proigrao Pejčića za 1:0, da bi se ovaj drugi potom upisao i u asistente pasom za Sašu Marjanovića za 2:0 u sudijskoj nadoknadi posle čega su Nišlije mogle da se opuste što je rezultovalo utešnim pogotkom za Pazarce. Tačnije autogolom Milana Ćuluma. Ali, šlag na tortu sipao je Nikola Ašćerić u sudijskoj nadoknadi. I to na pas Petra Đuričkovića, koji je upisao i sedmu asistenciju u ovoj sezoni Superlige.

Najnezanimljivije bilo je pod Đurđevim brdom gde su Jagodina i Donji Srem odigrali utakmicu bez golova i što je mnogo više iritiralo malobrojnu publiku – bez poteza koje bi vredelo prepričavati. Kao da su i jedni i drugi na teren izašli sa namerom da se zadovolje bodom. Sremcima nije pomogao ni igrač više u poslednjih pola sata igre. Defanzivac Jagodine Danijel Gašić je naime u 61. minutu isključen zbog drugog žutog kartona. Nije vredelo. Od fudbala ni naznake.

Najatrakviniji meč se sada već po običaju igrao u Lučanima, a Mladost je još jednom potvrdila da je tim koji zaslužuje da igra Superligu izdržavši žestok nalet trećeplasiranog Čukaričkog – 2:2.

Trener Čuke Vladan Milojević svakako ne može da bude zadovoljan pošto su Obeng Regan i Staniša Mandić u prvih 27 minuta doneli gostima sa Banovog brda ubedljivu prednost od 2:0, pa su mnogi verovatno pomislili da će se Beograđani prošetati do nove pobede. U nastavku je međutim Mladost pokazala da je hrabra ekipa koja uvek igra na gol više, pa je preko Lazara Jovanovića i Patrika Ezea Frajdeja stigla do izjednačenja. Frajdej je tako stigao do svog 13. gola u sezoni, pa ga sada samo jedan deli od deobe prvog mesta na listi najboljih strelaca Superlige na kojoj je cele sezone nekprikosnoven Petar Škuletić.

Milojević je ipak istakao još jednog igrača utakmice.
"Došli smo ovde sa namerom da nametnemo našu igru, uspeli smo u tome, brzo poveli, ali nas je greška na sredini terena stajala primljenog gola. Posle je došlo do poremećaja u igri. Ipak, i posle smo imali šanse, a ovakav ishod je posledica naših promašaja i fenomenalnih odbrana Nemanje Krznarića".

Šef struke Mladosti Nenad Milovanović bio je kratak.
"Bili smo grogirani, ali nas je gol vratio u život. Na poluvremenu smo podigli moral, pritisli protivnika i stigli do izjednačenja".

OFK rutinski protiv Radničkog

OFK Beograd je na Karaburmi produbio agoniju Radničkog iz Kragujevca i slavio sa 2:0 zahvaljujući golovima Darka Micevskog i Marka Jankovića iako su gosti dobro počeli meč... Ipak, već je to isrpljen tim. I psihički i fizički.
"Igramo samo za čast. Još ranije smo izgubili poslednje utakmice koje su možda mogle da nas spasu. Danas smo maltene sami sebi dali prvi gol, a posle toga je OFK preuzeo kontrolu nad igrom", sumirao je utiske Neško Milovanović, dok je kolega iz OFK Beograda Dejan Đurđević čestitao svojim igračima pobedu.
"Radnički je dominirao prvih 20 minuta, ali ovaj moj tim se čestito bori. Od trenutka kad smo dali gol bili smo bolji tim na terenu, a najteže je igrati unapred dobijene utakmice".

Zlata vredne bodove osvojio je Voždovac, koji je u Subotici slavio sa 1:0 i gurnuo Spartak u zonu ispadanja!

Bivši igrač Golubova Miloš Džugurdić dobrim delom je krivac za takav rezultat pošto je upravo on u 78. minutu probio po krilu i asistirao Obiori Oditi za treću uzastopnu pobedu do juče otpisanih Zmajeva.