""

Mesi opet slomio Valensiju, ali gosti su hrabro pali (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.17. | 22:35

Celo drugo poluvreme Slepi miševi igrali bez isključenog Mangale

Valensija je hrabro “poginula“ na Nou Kampu. Barselona je slavila sa 4:2 u 28. kolu Primere i nastavila poteru za liderom na tabeli Realom, za kojim sada opet zaostaje samo dva boda. Međutim, kraljevski klub ima utakmicu manje.

A nije da nisu imali razloga da strepe navijači katalonskog giganta, pre svega u prvom poluvremenu zbog ubitačnih kontranapada Valensije koje su kao nožem kroz puter sekle odbranu domaćina.

Ipak, Barselona ima Lionela Mesija, Luisa Suareza i Nejmara i nekoliko trenutaka čarolije bilo je dovoljno da aktuelni prvak Španije osvoji nova tri boda i popravi utisak posle prošlonedeljnog kiksa u duelu sa Deportivom.

Valensija je odlično počela utakmicu, a u 29. minutu Elijakim Mangala je glavom postigao gol koji je poprilično šokirao domaće navijače. Ipak, veoma brzo su počeli da se vraćaju u normalu jer je sedam minuta kasnije Luis Suarez izjednačio posle asistencije Nejmara.

Mangala je u finišu prvog poluvremena napravio penal nad Surezom, zaradio crveni karton i skroz pokvario sve dobro što je uradio. A siguran sa bele tačke bio je Mesi.

Valensija nije ni tada pala, pa je, kada su svi očekivali da se vođstvom Barselone ode na odmor, usledio je novi hladan tuš. Drugi gol za goste, posle odlične kontre, dao je Munir el Hadadi, dete Barselone.

Ipak, Slepi miševi nisu izdržali sa igračem manje u nastavku utakmice. U 52. minutu Mesi je drugim golom na utakmici najavio konačan ishod, a potvrdio ga je Andre Gomeš minut pre kraja posle još jedne asistencije Nejmara

Između trećeg i četvrtog pogotka domaći fudbaleri propustili su tuce prilika da još zatresu mrežu Dijega Alvesa.