""
""

Miha zaboravio da pobeđuje, a pakao tek sledi! Buran remi u derbiju Lanterne (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 24.02.15. | 20:34

Oba tima u finišu imali fenomenalne šanse za trijumf. Ronkalja tragičar Đenove, Okaka Čuka na drugoj strani ima istu ulogu

Kiša je prestala u Đenovi, ali Siniša Mihajlović i njegova Sampdorija nisu počeli da pobeđuju. U velikom derbiju Lanterne ljuti rivali Đenova i Sampdorija su odirgali bez pobednika - 1:1.

Sampdorija nikako da prekine seriju slabijih rezultata. Za Mihin tim je ovo bila već šesta utakmica u svim takmičenjima bez pobede. Peta u Seriji A. Sjajna sezona koja je jedno vreme mirisala čak i na plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona, polako gubi sjaj za Doriju. Sampdorija tone na tabeli, a gradski rival Đenova beleži sve bolje rezultate. Oba tima ostaju bodovno poravnati na prvenstvenoj lestvici, ali Đenova deluje kao tim kojim više razloga da se nada plasmana u Evropu za narednu sezonu.

Ono što je posebno zabrinjavajuće za navijače Sampdorije je da pravi pakao tek sledi. Njihov kluba ima izuzetno težak raspotred. U sledeća dva kola irgaju protiv davljenika Atalante i Kaljarija koji su popravili formu, a onda kreće serija od pet duela u kojim su rivali Roma, Inter, Milan i Napoli!

Derbi Lanterne je doneo uzbuđenja na obe strane i teško je odgovoriti reći ko ima bviše razloga da žali. Đenova je bolje počela, imala već u drugom minutu priliku preko Bertolaćija, a u 17. minutu je povela. Lepu akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko igrača Grfiona je golom krunisao Jago Falke. Ipak, ostaje sumnja da je Nijang pre asistencije bio u ofsajdu.

Odgovor Sampa je bio eskpresan. Samo dva minuta posle primljenog gola, Mihajlovićev tim je izjednačio. Eder je iskoristio katastorfalan kiks Ronkalje i elegantno matirao Perina. Argentinski defanzivac je jedan od tragičara derbija. Eder je nastavio da teroriše gradskog rivala pošto mu je ovo bio četvrti gol u isto toliko mečeva protiv njih.

Na drugoj strani je tragičar je Stefano Okaka Čuka. Mogla je Sampdorija za menje od deset minuta do totalnog preokreta, ali je tamnoputi napadač promašio ono što se ne promašuje!

U nastavku meča su oba tima igrali oprezno i obazrivo, čekajući grešku protivnika i izgledalo je da neće tražiti više od boda. A, onda je u finišu usledila drama. Pedro Obijang je u 86. minutu propustio stopostotnu šansu za Mihajlovićev tim! Međutim, ima i Đenova za čime da žali. U 94. minutu je Kucka tukao gčlavom, a Vivijano fenomenalnom intervencijom spasao Sampdoriju poraza...