"Rikardo Rodrigez"

Milan u Evropi posle 1.234 dana - prvenac Rodrigeza označio početak nove ere! Hajduk odoleo u Danskoj (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.07.17. | 21:51

Mitjiland je praznik za oči

Rikardo RodrigezSedmostruki prvak Evrope se vratio! Ne još dovoljno jak da zapreti Starom kontinentu, ali bitno je da je tu. Posle čak 1.234 dana izgnanstva sa međunarodne scene imajući u vidu da je poslednju zvaničnu međunarodnu utakmicu igrao marta 2014. Povratak je bio uspešan, za to se pobrinuo Rikardo Rodrigez,  koji je u 43. minutu utakmice sa Krajovom u Turnu Severinu pogodio za minimalac Rosonera.

Prethodno je Fabio Borini oboren na ivici kaznenog prostora, ali u poziciji koja je bila pogodnija za centaršut nego za šut. U stvari, čini se da je Rodrigez, jedan od desetorice novajlija koje su kineski vlasnici Milana doveli na San Siro ne bi li posrnulom gigantu vratili stari sjaj, i centrirao, ali je to uradio poslavši loptu u okvir protivničkog gola. Ostali saigrači su odvukli pažnju odbrambenim fudbalerima Krajove, a kako niko od njih nije stigao do lopte ona je završila u nebranjenom delu mreže. Ne slučajno.

Veliki deo zasluga za pobedu u Rumuniju pripada i supertalentovanom golmano Rosonera Đanluiđiju Donarumi, koji se posle turbulentnih pregovora oko novog ugovora, te velike svađe kluba i menadžera Mina Rajola, pa verovatno zbog toga i posledično loših partija na Evropskom U21 prvenstvu, vratio u formu.

Videlo se to u 22. minutu kada je Jonut Mitrica izleteo sam pred Donarumu, a ovaj karakterističnom panterskom paradom spasio mrežu i Milanu doneo veliku prednost pred revanš na domaćem terenu. Imajte na umu da večeras Milan nije igrao u najjačem sastavu s obzirom da u timu nije bilo ni Leonarda Bonučija, sigurno najvzučnijeg letnjeg pojačanja, te Lukasa Bilje, Alesija Romanjolija, Susa

U Danskoj, Hajduk je odoleo Brondbiju i Hrvatima doneo još jedan povoljan rezultat posle senzacionalne pobede Osijeka na gostovanju kod PSV-a u Ajndhovenu.

Drugi danski predstavnik Mitjiland još jednom se pokazao kao jedan od najtraktivnijih za gledanje. Posle pobeda od 6:1 i 4:1 nad Deri Sitijem, te 4:2 i 3:1 nad Ferencvarošem, ovaj put je morao da se pomiri sa porazom na gostovanju kod poljske Arke, ali uzbuđenja nije izostalo. Posle četiri gola pala su u razmaku od osam minuta, pobedu Arki doneo je podogak Rafala Sjemaskog za 3:2 u 90. minutu.