Milanova nova bruka: Palermo marširao San Sirom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.11.14. | 22:36

Dve greške Kristijana Zapate kumovale novoj blamaži Rosonera – 0:2

Autogol Zapate

Poniženjima Milana nikad kraja. Rosoneri su ove večeri doživeli novi težeak udarac na San Siru, gde je bez većih problema bodove odneo Palermo – 0:2 (0:2).

Ekipa sa Sicilije se u Milanu branila samo u prvih 20 minuta, kada su šanse propuštali Tores i Menez, ali je nakon autogola Zapata domaći tim potpuno potonuo, pogubio konce i ubrzo doživeo potpuni nokaut.

Za to je bio odgovoran Paulo Dibala, koji je iskoristio novu veliku grešku Zapate i zapečatio sudbinu izabranika Filipa Inzagija. Sve što je Milan radio u nastavku meča bio je samo neuspešan pokušaj vraćanja u igru.

Pipo je pokušao uvođenjem El Šaravija i Pacinija, u poslednjih pola sata igrao sa tri klasična napadača, ali njegov tim nije imao ni snage ni umeća da stigne barem do jednog boda, a kamoli da učini nešto više.

Rosonerima je ovo bio drugi uzastopni meč bez pobede u Serije A i propuštena prilika za vraćanje u sam vrh tabele. Raspored im nikako ne ide naruku, pošto u narednom kolu gostuju neugodnoj Sampdoriji, a onda ih čeka milanski derbi s Interom, koji je u sličnim problemima.

Palermo se ovim bodovima značajno odmakao od opasne zone i koliko već u sledećem kolu protiv Udinezea na svom terenu ima priliku da kruniše ovu veliku pobedu iz Milana.