"Džejms Milner"

Milner na rođendan razbio maler Etihada i u 91. preokrenuo protiv Venzdeja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.01.15. | 18:05

Sautempton izborio reprizu, Stouk u finišu preokrenuo protiv petoligaša, Benteke doneo pobedu Vili

Džejms MilnerŠampion Engleske je na papiru imao lak posao, ali je Mančester Siti tek u sudijskoj nadoknadi vremena uspeo da izbori prolaz dalje protiv drugoligaša Šefild Venzdeja – 2:1. Sautempton nije opravdao ugled Premijer lige i igraće novu utakmicu sa Ipsvičom, a Stouk Siti je protiv petoligaša Reksama pobedio tek posle preokreta u finišu – 3:1 dok je Aston Vila u finišu slavila protiv Blekpula.

Mančester Siti je već bio viđen u šesnaestini finala, ali je Ipsvič pokazao da ima srce da se suprostavi šampionu Engleske, a i fudbalsko znanje pošto je u 14. minutu Adhe Nuhiu krunisao školsku kontru svoje ekipe.

Džejms Milner je spasao svoju ekipu golom u 66. minutu i to svojim prvim golom na Etihadu posle 820 dana za konačnih 1:1. Čim je razbio maler Englez je postigao i drugi gol svoje ekipe i to u 91. minutu za prolaz dalje i potpuni preokret. I to sve na svoj 29. rođendan. Umesto da dobija poklone on ih je podelio svojim saigračima i navijačima.

Sautempton nije ispunio očekivanja, te je Morgan Šnajderlin postavio konačan rezultat protiv Ipsviča. 1:1 već u 33. minutu posle odlično spuštene lopte Gracijana Pelea.

Aston Vila je ponovo pokazala da je u problemu pošto je tek u finišu slavila protiv fenjeraša Čempionšipa Blekpula golom Kristijana Bentekea 1:0.

20.45: Everton - Vest Hem

Šefild VenzdejSautemptonMorgan ŠnajderlinMančester SitiFA kupEvropaEngleskaDžejms Milner