Miris Lige šampiona u Baskiji, Granada je nova žrtva sjajnog Sosijedada (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 17.12.16. | 20:26

Sakristanov tim je hit u Primeri

Real Sosijedad je važio za Granadinu omiljenu mušteriju. Čak 14 pobeda u Primeri ima Granada nad baskijskim klubom iz San Sebastijana. Više nego nad bilo kojim drugim španskim prvoligašem. Ali to je samo tradicija, a realnost je drugačija. Granada tone u ambis Segunde, Real Sosijedad igra iznad svih očekivanja i ističe kandidaturu za Ligu šampiona.

Sosijedad je kao gost rutinski slavio u Granadi sa 2:0 i naneo joj je deveti poraz u sezoni. U kakvoj je formi Sosijedad najbolje govori podatak da mu je ovo šesta prvenstvena pobeda na poslednjih osam mečeva. Pride su dodali i remi sa Barselonom. Sjajno igra četa Euzebija Sakristana ove sezone...

Granada je odolevala u prvom poluvremenu, ali je presuda potpisana u drugih 45 minuta. Sakristanovom timu je ovo bio tek drugi put u sezoni da završi prvo poluvreme bez golova. Vrata pobede je otvorio Bautista golom glavom u 56. minutu na asistenciju Granera. A potom je Huanmi proslavio 100. meč u Primeri golom za 2:0 u 69. minutu posle greške Granadine odbrane i prodora Vele. I tada je sve bilo jasno...

Real Sosijedad je nastavio da marljivo sakuplja bodove i opet je preskočio Ataletiko Madrid i izjednačio se sa Viljarealom na četvrtoj poziciji. Miriše na Ligu šampiona u Baskiji...