"Propustili dobre šanse: Jarčevi iz Kelna"

Mladenović i Jarčevi ispustili pobedu u Hamburgu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 17:15

Sjajna partija nekadašnjeg fudbalera Crvene zvezde u dresu Kelna

Propustili dobre šanse: Jarčevi iz Kelna

Hamburger je uspeo da preživi ofanzivu i nadmoćnost Kelna, koji ga je poptuno potukao kao gost, pa na kraju može da bude zadovoljan i teško izborenim remijem na svom terenu - 1:1 (0:1).

Sjajni Jarčevi, za koje je odličan meč odigrao nekadašnji prvotimac Crvene zvezde Filip Mladenović, bili su bolji, imali su više udaraca na gol rivala, zrelije šanse pa na kraju stvarno mogu da žale što se nisu vratili kući sa sva tri boda sa gostovanja na severu Nemačke.

Nakon nezanimljivih prvih pola sata meča, gosti su prvi zapretili ozbiljno u 38. minutu kada je posle prekida sjajni Modest pokušao glavom, ali je bio neprecizan. Samo tri minuta kasnije kapiten Hamburga Johanes Đuru je izgubio loptu, a asistenciju Jonasa Hektora u pogodak je pretgvorio Simon Coler, koji je rutinski matirao Renea Adlera

Odgovor HSV-a usledio je početkom drugog poluvremena. Već u 47. minutu Nikolaj Miler je nakon asistencije Rudnevsa fantastično izvrteo odbranu Kelna i neodbranjivim udarcem u rašlje poravnao rezultat na 1:1.

Nakon tog momenta još dve fantastične šanse propustili su domaćini. Gojko Kačar je već počeo da slavi gol u 50. minutu, kada je sjajno šutirao, ali je golman Kelna Timo Horn sjajno odbranio taj udarac, a odličnu šansu za domaćine imao je i Letonac Rudnevs u 55. ali se sjajni Horn ponovo iskazao.

Od tog trenutka pa do kraja je Keln bio mnogo bolji, a mogli su Jarčevi do nove prednosti u 59. minutu kada je Adler jedva zaustavio sjajan pokušaj Mladenovića sa distance. Golman HSV-a iskazao se i u 62. minutu, kada je pokušao Modest, a zatim i u 66. kada je Marsel Rise bio blizu pogotka, ali je sjajni Adler po ko zna koji put ove sezone sačuvao bod domaćinu.

Na kraju, spomenimo i da je Miloš Jojić presedeo ceo meč na klupi Kelna.