"Matić čestita Pogbi na pogotku za 3:0"

MOĆ! Tri puta za četiri minuta - Mančester kao nekad (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 19.08.17. | 15:18

Junajted opet efikasan i opet bez primljenog gola, na Libertiju nastradao Svonsi - 4:0

Matić čestita Pogbi na pogotku za 3:0Rano je za ocene. Nezahvalno za poređenja sa ser Aleksom Fergusonom, ali veliki klub kakav je Mančetser junajted uvek traži sve i odmah. A ako je suditi na osnovu prikazanog u uvodna dva kola mogla bi ovo da bude sezona u kome će se na Old Trafordu začuti šampionska zvona posle pet godina.

Crveni đavoli deluju moćno. Razigrano. Efikasno. Čak i pametnije nego u prethodnom prvenstvu, pa na početku ovog funkcionišu i odbrana i napad. Defanziva je bez problema izdržala ono malo naleta Vest Hema na premijeri, danas jedino bila ugrožena kad je Andre Aju pogodio prečku, mada suštinski nijednom David de Hea nije bio ne velikim isukušenjima, dok se ofanziva postarala da pristalicama slavnog kluba podari još jednu partiju o kojoj će se naširoko govoriti do sledeće runde -

Suština priče je u tome da su dva igrača značajno uticala da Mančester dobije obrise tima koji u svakom trenutku zna šta radi. Prvi je, naravno, naš Nemanja Matić - opet je „hapsio“ rivale na sredini terena kao pre šest dana - a drugi Romelu Lukaku, čiji je pogodak u 80. minutu i definitivno presudio upornom domaćinu. Samo upornom, a prilično nespretnom kad bi mu se ukazalo ono malo šansi da nešto uradi.

Možda bi sve bilo drugačije da je još u trećem minutu meča pomenuti Aju - kome svaka čast na lucidnosti i hrabrosti - pogodio prečku. Istu je uzdrmao Fil Džons na suprotnoj strani već u narednom napadu, sm tim da je generalno gostujući tim u svakom trenutku znao šta radi. Bio je moćan na svakom delu terena, pa se jedino postavljalo pitanje kad će popustiti brana Klementove ekipe.

Desilo se to u najboljem mogućem trenutku po Crvene đavole, jer je u 45. minutu korner izveo Huan Mata, Pol Pogba glavom pogodio prečku, lopta pala na gol liniju, odakle ju je u mrežu spakovao Erik Baji, potom zgrabio verovatno u neverici ili u želji da je ima za uspomenu, jer mu je to bio prvi gol u profesionalnoj karijeri.

Imao je Svonsi svoje trenutke. Uglavnom posle prekida. Ništa ozbiljno. Ništa što bi uzdrmalo tim Žozea Murinja. Spreman da sačeka svaku šansu. I da reaguje kao kad tigar namiriše krv. Takav je Mančester bio u periodu od 80. do 84. minuta. Precizno, samo tri minuta i 41 sekunda bile su mu potrebne da postigne tri gola. Najpre Romelu Lukaku na pametna pas Henrika Mhitarijana, pa Pol Pogba i Entoni Marsijal iz savršenih kontri.

Dok dlanom o dlan i umesto 0:1 to je 0:4. To je ujedno i oprvi put posle 110 godina da je u dva uvodna prvenstvena duela Junajteda dao bar po četiri gola.

Sezona velikih očekivanja počela je savršeno...4:0 i protiv Svonsija na Libertiju.