""

Moćni - Arsenal i Aleksis! Moćniji - Lester i Slimani! Najmoćniji - Siti i De Brujne! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 17.09.16. | 18:01

Teror favorita, Vest Hem kao da je zaboravio da igra fudbal, Šadli eksplodirao kod Pjulisa

Kakva dominacija, kakva superiornost favorita u Premijer ligi! Mančester Siti je nastavio strašnu formu i deklasirao nesrećni Bornmut sa 4:0. Šampion Lester je pružio partiju na nivou iz Lige šampiona i sa 3:0 pregazio Barnli. Arsenal je takođe rutinski potvrdio status favorita i u Halu slavio sa laganih 4:1.

Kevin de Brujne igra u neverovatnoj formi, a Mančester Siti leti sa njim. Belgijanac je nezaustavljiv i nosi na leđima Pepov Siti koji je zabeležio i petu pobedu u pet premijerligaških okršaja. Prvi gol u mreži Trešnjica je bio remek delo. Iz slobodnjaka je gađao ispod živog zida i pogodio. Potom je izvukao kontru posle koje je Sterling nesebično asistirao Ihenaču za 2:0. Mladi napadač je postigao 10 premijerligaških golova iz 14 udaraca u okvir gola. Tek što je počelo drugo poluvreme, bilo je 3:0. Opet je De Brujne povukao, a ovog puta je Ihenačo vratio asistenciju Sterlingu. Na kraju je Gundogan stavio tačku posle majstorske akcije Nolita i De Brujnea. Belgijanac je zasenio sve na utakmici... U nekim trenucima Bornmut je izgledao zaista tužno pored lake konjice Pepa Gvardiole, a Džek Vilšir je bio među najgorima na terenu u gostujućem sastavu. Bornmut skoro da nije šansu stvorio...

Blistao je Islam Slimani na premijerligaškom debiju za Lester. Pokrenuo je šampiona do lagane pobede nad Barnlijem. Prvo je u svom stilu zakucao loptu glavom na asistenciju Fuhsa. Potom je duplirao vođstvo posle lepe kombinacije Mareza i Vardija, da bi Marez još jednom biciklicom naterao Mija da zatrese sopstvenu mrežu. Lester opet igra sjajan fudbal, a Slimani se fenomenalno uklopio sa Marezom i Vardijem. Sve do tog prvog gola Slimanija u nadokandi prvog poluvremena, Lester je opsedao gol novajlije i bilo je samo pitanje trenutka kada će Lisice otvoriti seriju. U prvih 45 minuta su promašili sijaset dobrih prilika, Barnli skoro da nije ni pripretio.

Arsenal je pružio odličnu partiju na gostovanju Halu, a dvostruki strelac je bio Aleksis Sančez. Čileanac je ubacio otpadak za vođstvo Tobdžija, potom mu je Jakupović odbranio penal, ali je do drugog gola došao iz još jednog otpatka. Prethodno je Volkot pogodio za 2:0 posle fenomenalne asistencije Ivobija petom, a Snodgras je dao tanku nadu Tigrovima pošto je pogodio iz penala za 2:1. Tačku je stavio Granit Džaka u nadoknadi vremena. Arsenal je mogao i ubedljivije da slavi da je iskoristio još neku od brojnih prilika, dok je Hal pružio najslabiju partiju od peočtka sezone. Razlika u klasi je prevelika...

I dok favoriti gaze, Vest Hem ne može da se satsavi. Četa Slavena Bilića ne liči na onaj tim od prethodne sezone. VBA ih je uništio na Hotornsu sa 4:2. Već na poluvremenu je bilo 3:0. Pojačanje Naser Šadli se pokazuje kao totalni bingo Tonija Pjulisa. Pogodio je iz penala za 1:0, potom asistirao Rondonu, pa Meklinu, da bi briljantnu partiju zaokružio drugim golom na meču za konačnih 4:0 u 56. minutu Čekićari su uspeli da ublaže poraz pogocima Antonija i Lansinija iz penala, ali već je bilo kasno za povratak u meč.