"Borusija Park je video moćne Koltove"

Moćni Koltovi probušili Hertu: Petarda koja ječi u ušima Berlinaca (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 17:14

Menehngladbah ubedljivo porazio rivala (5:0) u borbi za treće mesto i Ligu šampiona

Borusija Park je video moćne Koltove

Ko bi rekao da će tim koji je sezonu započeo sa šest uzastopnih poraza i oterao trenera, nekoliko meseci kasnije igrati vrhunski fudbal i biti nadomak Lige šampiona. Borusija iz Menhengladbaha demonstrirala je ovog popodneva top kvalitet, do vrha je napunila mrežu Herte (5:0) i pokazala joj da joj nije mesto u evropskoj eliti.

Svaka čast timu iz Berlina na dosadašnjim igrama, ali su danas počišćeni na prepunom Borusija Parku gde su se susreli sa realnošću da ipak nemaju kvalitet za velika dela. Koltovi su ih probušili rafalom u drugom poluvremenu, a da su tako raspoloženi bili i u prvom delu, rezultat bi sigurno bio još veći.

Togran Azar iskoristio je kiks protivničkog golmana u 14. minutu i doveo Borusiju u vođstvo, a da je bio malo prisebniji i skoncentirsaniji do poluvremena, mogao je da postigne još koji gol i uveća prednost. Ipak, previše je mrsio u odsudnim trenucima, valjda je to odlika svakog majstora, pa je odbrana Herte lako izlazila na kraj sa njegovim napadima.

Međutim, nastavak meča doneo je još bolju igru domaćina, a u jeku inicijative Andre Han je pogodio sjajnim udarcem mrežu Herte i postigao gol posle gotovo šestomesečne pauze za 2:0. Bio je to početak kraja gostiju, koji su se totalno predali u 75. minutu, kada je sjajno pogodio Herman za 3:0. Samo četiri minuta kasnije Azar je na pas Dahua povećao na prevelikih 4:0. Tačku na sjajnu partiju pulena Andrea Šuberta stavio je Ibrahima Traore u 86. minutu.

Mogla je Borusija do vrha da napuni mrežu razmontirane Herte, Herman je u finišu pogodio i prečku, ali su navijači Koltova i ovako otišli srećni kući znajući da njihov tim igra top fudbal i da se nalazi na tri boda od berlinskog tima koji drži treću poziciju.