""
""

Modest pogađao i asistirao, Menhengladbah nastavlja staru priču (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.09.13. | 18:22

Hofenhajm upisao i drugi trijumf u novoj sezoni zahvaljujući dobroj igri francuskog centarfora – 2:1

Fudbalerima Hofenajma definitivno je prijala pauza zbog reprezentativnih obaveza, jer su u pretposlednjoj utakmici petog kola uspeli da savladaju Borusiju Menhengladbah sa 2:1 i upišu vredna tri boda za nastavak sezone – 2:1.

Heroj domaćih bio je 25-godišnji centarfor Antoni Modest, koji je bio i strelac i asistent na meču. Francuski internacionalac je svoj treći gol u sezoni postigao u samom finišu prvog poluvremena, kada je iskoristio centaršut Eliunusija sa leve strane i glavom smestio loptu u mrežu. Svega devet minuta u drugom delu igre bilo je potrebno Hofenhajmu da uveća rezultat na 2:0, a strelac je bio Kevin Foland. Pre toga Modest je uputio odličan pas od nekih 20-ak metara, da bi nemački internacionalac pored dvojice čuvara, iz vrlo teške pozicije poslao loptu iza leđa loše postavljenog Ter Štegena.

Menhengladbah je u 75. minutu uspeo da smanji rezultat, a strelac je, posle fenomenalnog solo-prodora, bio Branimir Hrgota. Iako se činilo da gosti mogu da dođu bar do boda, snage u gostujućim igračima nije bilo...

Hofenhajm je stigao do sedme pozicije na tabeli i osmog boda, dok je Menhengladbah nastavio da igra po sistemu toplo-hladno, a sada se nalazi na 11. mestu sa dva boda manje.