Monako konačno krenuo jako, Gengan šokirao Lil

Vreme čitanja: 1min | sub. 18.10.14. | 21:52

Kneževi savladali Evijan golovima Mutinja i Karaska – 2:0

Fereira Karasko

Monako je konačno krenuo jako! Nakon dva obećavajuća remija sa Zenitom i Pari Sen Žermenom, puleni Leonarda Žardima bez većih problema su uzeli meru Evijanu, koji nije imao rešenje za silovite napade Kneževa – 2:0 (1:0).

Da nesreća bude veća po goste. Sudija Olivije Tual je već u drugom minutu dosudio jedanesterac za domaće, a Sedriku Barbosi pokazao žuti karton.

Surovo precizan sa "kreča" bio je Žoao Mutinjo, koji je matirao Hansena i poveo svoj tim do veoma važna tri boda, ali i proboja u gornji deo tabele francuske Lige 1.

Ipak, Evijan je donekle u igri bio do 70. minutua, ali je onda konačnu presudu doneo Janik Fereira Karasko.

Najveće iznenađenje ove večeri priredio je fenjeraš Gengan, koji je savladao Lil u gostima i konačno se odvojio od dna tabele – 0:2 (0:1).

Gosti su golove postizali u najboljim mogućim trenucima. Prvi u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena, kada je Klaudio Buve savladao Enjeamu, a drugi u 57. minutu, kada je Roni Švarc duplirao vođstvo gostiju. Lil je do kraja meča samo uspeo da ublaži vođstvo borbenih gostiju.

LIGA 1 – 10. KOLO:

Lorijan – Sent Etjen 0:1 (0:0)