""

Napoli kao furija, redom trpa po tri komada! Neka Roma strepi... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.04.17. | 22:39

Napolitanci su u sjajnoj formi

Kako se približava kraj sezone, Napoli igra sve bolje. Tim iz Napulja se nalazi u sjajnoj formi, a večeras je zabeležio petu prvenstvenu pobedu na poslednjih šest utakmica. Samo im je Juventus odoleo u toj seriji... Nova žrtva sjajnih Napolitanaca je bio Udineze koji je sa San Paola ispraćen sa tri komada u mreži - 3:0. U svakoj od poslednje četiri pobede, Napoli je rivalu dao makar tri gola...

Napoli je ovom pobedom prišao drugoplasiranoj Romi na dva boda i do kraja sezone ćemo gledati žestoku borbu za drugo mesto i direktan plasman u Ligu šampiona.

Prvi put u sezoni, trener Sari je izveo isti tim Napolija kao u prethodnoj utakmici. I od prvog minuta su domaći fudbaleri kidisali ka golu Udinezea koji se mučio da dođe do daha... Napolitanci su dominirali, a Karnezis je spasavao Zebre koje su nekako uspele da odu na poluvreme sa 0:0.

Ali bilo je samo pitanje vremena kada će bedem Udinezea popustiti. I popustio je čim je krenulo drugo poluvreme. Mertens je pobegao gostujućim štoperima i bio je nemilosrdan u završnici. Imao je Udineze šansu za izjednačenje, ali je Zapata pogodio stativu, a kazna je usledila odmah posle toga. Agresivni Alan je uspeo da natera Adnana na grešku i da duplira prednost posle sat vremena igre. Tačku je stavio Kaljehon posle rikošeta pred golom Karnezisa.

Napoli je na dva boda od Rome, a sada idu gostovanja Sasuolu i Interu, dok Vučici slede mečevi protiv Peskare, Lacija, Milana i Juventusa.