""

Napoli nema ko da zaustavi! Sampdorija i neki novi klinci su hit (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 29.10.17. | 16:37

Lider se ne zaustavlja, Đampaolo radi sjajan posao sa Sampom

Pritiskaju Juventus, Lacio, Inter, Roma... Ali Napoli na svaki pritisak odgovara sa makar po tri gola u mreži rivala! Lider iz Napulja ne spušta gas i nemilosrdno gazi sve pred sobom. Nova žrtva pobesnelih napolitanaca je bio Sasuolo.

Napoli je bez mnogo problema spakova tri komada u mrežu Sasuola, ispratio ga sa 3:1, zadržao tri boda prednosti u odnosu na Juve i Lacio, pet u odnosu na Inter koji ima meč manje. Napoli je opet igrao brzo, lepo za oko, atraktivno, ali i gostujuća odbrana je nudila poklone.

Kod prvog gola je Aćerbi izgubio loptu u svom šesnaestercu, a Alan nije propustio takav poklon i razgalio je domaću publiku. Izjednačujući pogodak Falćinelija u 41. minutu je trajao kratko. Napolijev trener Mauricio Sari je poznat kao perfekcionista koji mnogo pažnje poklanja prekidima. Danas se pokazalo i zašto. Kaljehon je izjednačio posle kornera u 44. minutu, a Mertens je postavio konačnih 3:1 posle lepe akcije iz kornera. Rutinska pobeda Napolitanaca koji imamu 10 pobeda iz 11 mečeva, samo im se Inter provukao sa remijem bez golova.

Osim Napolija, popodne u Seriji A je obeležila i Sampdorija. Đenovljani su hit prvenstva, razbili su Kjevo sa 4:1 i drže sjajno šesto mesto na tabeli. Trener Đampaolo je od Dorije napravio  prelep tim. I lansirao neke nove klince posle odlazaka Šika i Škrinijara. Karol Lineti je jedan od njih, a danas je novim pogotkom otvorio vrata pobede. A možda i najveći kapotal Sampa u ovom trenutku je urugvajski vezista Lukas Toreira (21). Danas je pokazao kakvim arsenalom raspolaže... Posle izjednačujućeg gola Kaćatorea, spektakularnim udarcem iz slobodnjaka je opet vratio domaće u vođstvo. Zapata je posle asistencije Kvaljarele prelomio pitanje pobednika, da bi Toreira još jednim močnim udarcem sa distance stavio tačku na pobedu i pokazao zašto je u notesima velikih italijanskih klubova.

Iznenađenje dana je napravio Krotone koji je na svom terenu savladao Fiorentinu 2:1. Uz obilatu pomoć očajne odrbane gostiju koja je u prvih 20 minuta amaterskim rekacijama i postavkama dozvolila Budimiru i Troti da tresu mreže. Benasi je u 44. minutu vratio nadu Violi, ali je Krotone uspeo da odoli do kraja.

Neprijatno je iznenadila i Atalanta koja je poražena u Udinama. Prosečni tim Zebri je slavio 2:1, iako je Jasmin Kurtić doveo goste u vođstvo. Međutim, De Pol je iz penala poravnao, a Barak pogodio za preokret. Atalanta je imala zicer da izvuče makar bod, ali je Bizari odbranio Kristanteov penal u 85. minutu.