""

Našao se lek za Šekspira - zove se Lukaku! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 19:01

Everton nokautirao Lester na Gudisonu posle spektakularnog prvog poluvremena

Što ne može niko, može Romelu Lukaku. Aktuelni šampion Engleske doživeo je prvi poraz pod vođstvom Krega Lestera i to protiv Evertona na Gudison parku. Karamele su slavile ubedljivo sa 4:2 i tako spustile goste na zemlju posle šest uzastopnih trijumfa.

Ekip Ronalda Kumana nastavila je borbu za Ligu Evrope i upisala prvi trijumf posle dva neprijatna poraza u duelima sa Liverpulom i Mančester Junajtedom.

A navijači na Gudisonu mogli su da vide strašnu utakmicu, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je palo čak pet golova.

Maltene se navijači nisu ni stigli da se smeste na sedišta, a Tom Dejvis je iskoristio asistenciju Kevina Miraljasa i doveo Everton u vođstvo. Međutim, ako je neko mislio da će se Lester predati, grdno se prevario.

Demari Grej je odlično poveo kontranapad, pretrčao gotovo pola terena i onda poslužio Islama Slimanija, tako da ovom nije bilo teško da zatrese mrežu. A onda, hladan tuš za domaće navijače. U 10. minutu Mark Olbrajton je poslao raketu u mrežu iz slobodnog udarca pod prečku.

Međutim, kakav bi to bio meč Evertona, a da na njemu gol ne postigne Romelu Lukaku. Ovaj put to se desilo u 23. minutu, kada mu je Ros Barkli lepo centrirao sa desne strane, a napadač Evertona ne greši iz tih situacija. Novo vođstvo Evertonu, posle još jedne asistencije Miraljasa, doneo je Fil Džagelka posle kornera. A onda tačku na važan trijumf Kumanove ekipe stavio je Lukaku u 57. minutu, a sada je u ulozi asistena bio Džagelka.