"Demba Ba"
"Demba Ba"

Ne pomaže ni Demba Ba: Fenjeraš Balikešir pokvario planove Bešiktašu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.03.15. | 20:06

Klub iz Istanbula propustio idealnu priliku da se primakne Galatasaraju na jedan bod zaostatka

Demba BaBešiktaš je izgleda još slavio eliminaciju Liverpula i plasman u osminu finala Lige Evrope čim je dozvolio fenjerašu Balikeširu da mu pokvari planove u 22. kolu turske Superlige i spreči da se ponovo približi na bod prednosti lideru Galatasaraju – 2:2. Klubu iz Istanbula nije pomogla još jedan sjajna partija koju je pružio Demba Ba. Senegalac je postigao sedam golova, a dva puta asistirao na poslednjih deset mečeva u svim takmičenjima od početka februara.

Domaćin je lepo otvorio meč pošto je upravo Demba Ba bio siguran sa bele tačke u 35. minutu. U nastavku meča, samo pet minuta pošto se krenulo sa centra, Zec je doneo iznednačenje. Radost gostiju kratko je trajala, jer je Opare u 53. minutu na dodavanje Demba Be ponovo doveo Bešiktaš u vođstvo i tako postigao prvenac posle odigranih 96 prvenstvenih mečeva, ali je Vargas sa penala sve pokvario sedam minuta pre kraja i postavio konačnih 2:2. To je prvi remi Bešiktaša posle 17 vezanih mečeva...