Ne pomaže ni kum Đika (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 17.12.18. | 21:18

Kluž u gostima pobedio Vitorul i opet ostao sam na vrhu Lige 1

Kluž ne da prvo mesto! Branilac titule prvaka Rumunije u gostima je pobedio Vitorul sa 1:0 u derbi utakmici 20. kola Lige 1 i ponovo pobegao tri boda prvom pratiocu, ekipi FCSB.

Uoči ove utakmice rumunski mediji su pominjali i činjenicu da su trener Vitorula Georgi Hadži i vlasnik FCSB Điđi Bekali kumovi i da bi legendani fudbaler mogao da zapne i malo više ne bi li pomogao…

To se, međutim, nije desilo jer je ekipa Tonija Konseisaa odigrala defanzivno dobru utakmicu, pobedila i nastavila uspešnu seriju koja se sada protegla na 15 mečeva bez poraza. Gotovo tri meseca Kluž ne zna za neuspeh.

A nije da Vitorul nije napadao. Naprotiv – uputili su domaći 16 udaraca ka protivničkom golu, naspram samo dva Kluža.

Ali onaj koji je u 33. minutu uputio Georgi Tukudean posle dodavanja Bilela Omranija završio je tamo gde je i trebalo – u mreži golmana Kožokarua.

U nastavku utakmice Kluž je “udario” katanaćo i to veoma uspešno, pošto, šta god su domaći pokušali da urade, nije rezultiralo makar izjednačujućim golom.

RUMUNIJA 1 - 20. KOLO

Konkordija - KSMS Jaši 3:6 (1:2)