""
""

Ne sude se nepostojeći penali samo Realu i Barsi: Bilbao dobio veliki poklon na Benito Viljamarinu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.02.14. | 19:20

Nastavlja se baskijska trka za Ligu šampiona – 0:2

Atletik Bilbao je konačno na pravi način odgovorio Sosijedadu, koji se serijom pobeda ozbiljno približio velikom baskijskom rivalu. Izabranici Ernesta Valverdea savladali su očajni Betis na Benito Viljamarinu, koji je utakmicu završio sa samo devet igrača i na taj način olakšao put protivničkom sastavu da dođe do pobede, ali je tok meča potpuno premenio poklon penal za goste iz Baskije u 34. minutu – 0:2 (0:1).

Sudija Hesus Hil  tom prilikom dodelio žuti karton Damijenu Perkisu, koji je napravio faul na nekih 17 metara od gola, ali i Lorencu Rejesu zbog opravdanih kritika. Zanimljivo njih dvojica su kasnije dobili po još jedan žuti karton, pa je Betis već od 58. minuta igrao sa dva igrača manje.

Penal nakon prekršaja nad Kikeom Solom sigurno je izveo Iker Muniain, dok je konačan rezultat devet minuta pre kraja postavio rezervista Giljermo, koji je u igru ušao samo minut ranije, upravo umesto najveće nade baskijskog fudbala.

Bilbao se ovom pobedom odaljio od petoplasiranog Sosijedada na četiri boda razlike, a u narednom kolu ga očekuje meč sa Granadom na San Mamesu. Sa druge strane, Betis u četvrtak igra sa Rubinom, a onda ide na noge Viljarealu.