"SLAVLJE DŽORDANA HENDERSONA"

Ne tuguj Enfilde kad ode Džerard, Henderson drži sve pod kontrolom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.03.15. | 22:53

Vezista Liverpula postigao je ključni pogodak na poslednje tri utakmice Liverpula u Premijer ligi

SLAVLJE DŽORDANA HENDERSONADžordan Henderson vuče Liverpul ka Ligi šampiona. Stavio je na leđa čitav tim i odveo ga do još jedne pobede u šampionatu, šeste uzastopne, te je sada četvrta pozicija svega dva boda daleko. Istina, dobro mu je pomogao i Simon Minjole sa par fantastičnih odbrana. U 29. kolu Premijer lige, stradao je Svonsi na svom Libertiju, golom zamenika kapitena Liverpula u 68. minutu utakmice – 0:1 (0:0).

Dugo se činilo da će se susret u Velsu završiti sa dosadnih 0:0 koje ne bi obradovale nikog, sem možda Garija Monka, menadžera Svonsija, mada je i on pre utakmice sigurno priželjkivao trijumf svojih fudbalera.

Gomis je bio glavni akter prvog uzbuđenja na utakmici u 31. minutu kada je sa ivice šesnaesterca tukao ka golu Redsa, ali je naveliko osporavani Minjole reagovao odlično i sprečio gol domaće ekipe. Još jednom je briljirao Belgijanac na golu Crvenih, osam minuta kasnije je pokazao klasu. Snažan šut Sigurdsona je odbranio kao od šale, a izgledalo je da može da bude mnogo opasno po Liverpul. Sa rezultatom 0:0 se otišlo na odmor, a činilo se da će Liverpul teško do pobede.

No, kad je frka, kada lopta neće u gol, tu je Džordan Henderson da pogura svoj tim ka pobedi. Mučio se sastav Brendana Rodžersa u kojem ove sedmice nije bilo mesta za Lazara Markovića. Mučio se duže od sat vremena protiv iznenađujuće disciplinovanog Svonsija, a onda je usledio taj trenutak koji će mnogi okarakterisati kao sreću, ali kako se, ako je u pitanju sreća, uvek takvim igračima kao što je Henderson dogodi ovakav gol? Odgovor je prost. Nema nikakve veze sa srećom. Henderson je fudbaler koji grize dok je na terenu, dok god je na njemu. Da li je to 15, 45, 90 ili 120 minuta, on igra isto, iznad granice svojih mogućnosti. Zato je u 68. minutu on u punom sprintu jurišao ka golu Svonsija, a ne neko drugi i baš zato se lopta odbila, tako kako se odbila i završila u golu Labudova.

Situacija u vrhu tabele je takva da je razlika između drugoplasiranog Mančester Sitija i petoplasiranog Liverpula svega četiri boda. A kako je Liverpul u najdužoj seriji bez poraza u ligi petice posle Juventusa sa 13 utakmica bez poraza, teško onima koje Redsi jure.