""
""

U Partizanu ni gol, na Ostrvu odmah proradio

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.03.13. | 18:33

Bivši vezista crno-belih Medo Kamara strelac gola za Bolton u porazu od Čarltona rezultatom 3:2

Zahvaljujući preokretu u drugom poluvremenu fudbaleri Čarltona savladali su Bolton rezultatom 3:2 (1:2) i osvojili važna tri boda u borbi za opstanak.

Bolton je poveo već u četvrtom minutu golom Marvina Sordela. Na 2:0 povisio je nekadašnji vezista Partizana Medo Kamara koji je odličnim šutem u 20. minutu savladao golmana Čarltona Hamera za svoj prvi gol otkako je došao u Englesku. Činilo se tada da će Bolton uspeti da odnese sva tri boda sa Doline, ali je Džoni Džekson već u 25. minutu vratio nadu domaćim navijačima. Bolton je u 57. minutu ostao sa igračem manje posle isključenja Riketsa što je domaći tim iskoristio i samo dva minuta kasnije bilo je 2:2. Strelac je bio Dorian Dervit. Radost posle izjednačenja još se nije ni stišala, a Čarlton je u potpunosti preokrenuo rezultat. Pretli je nespretno reagovao u svom kaznenom prostoru, oborio Fulera, a za sudiju Ketla nije bilo dileme. Dosudio je penal koji je Kermorgant pretvorio u gol za veliku radost domaćih navijača. Bolton je u 70. minutu ostao i bez isključenog Dejvidsa, a sa dva igrača manje nisu imali snage za povratak i Čarlton je zasluženo slavio za 50 bod i 14. mesto na tabeli. Bolton je ostao osmi sa 54 boda.

Iznenađenje dana priredio je Piterboro koji je za samo sedam minuta preokrenuo rezultat protiv lidera Kardifa i slavio sa 2:1. Junak pobede bio je dvostruki strelac Grent Mekkan koji je oba gola postigao sa bele tačke.

Kardif je bio bolji tim u prvom poluvremenu i zasluženo su vodili od 23. minuta golom Gunardsona. I u nastavku je Kardif bio bolji tim i činilo se da će tim iz Velsa uspeti da sačuva prednost protiv davljenika. Međutim, u poslednjih 20 minuta viđen je potpuni preokret. Samo što je ušao u igru u 70. minutu Mekkan je dobio priliku da izjednači sa bele tačke što je i učinio. U 79. minutu viđen je potpuni preokret. Još jedan jedanaesterac i još jednom Mekkan za velika tri boda i beg iz zone ispadanja.