""

Nekako s’proleća Malaga pobede ređa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.05.17. | 23:00

U derbiju Andaluzije na La Rosaledi pala Sevilja

Malaga melje, a pod točkovima mašine sa obale Meditarana ostao je i lokalni andaluzijski rival, Sevilja. Večeras je na La Rosaledi domaćin slavio sa 4:2 u poslednjoj utakmici 35. kola Primere.

Ovo je fudbalerima Malage bila peta pobeda u poslednjih šest prvenstvenih utakmica i definitivno joj prija ovaj prolećni period.

A Sandro Ramirez pokazao je da je u poslednje vreme u zaista dobroj formi, večeras je postigao šest gol na šestoj uzastopnoj utakmici. Mrežu je zatresao u 51. minutu za vođstvo Malage od 2:1.

Doduše, u 89. minutu mu je golman Sevilje Serhio Riko odbranio penal, a na odbitak je natrčao Huan Karlos i postavio konačan rezultat.

Inače, Sevilja je veoma dobro počela utakmicu, a meksički internacionalac Franko Vaskez doveo je goste u vođstvo u 30. minutu.

Osam minuta kasnije izjednačio je Pablo Fornals, pre nego što je pomenuti Sandro doneo preokret Malagi. Meksikanac Vaskez je bio strelac i drugog gola Sevilje u 57. minutu, ali se ispostavilo da gosti neće moći više od toga. Trenutak odluke desio se 20 minuta kasnije kada je Dijego Ljorente doneo domaćinu novu prednost i otvorio vrata pobede.