""
""

NHL: Šampion je Čikago! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 25.06.13. | 09:31

Blekhoksi slavili u šestom meču (3:2) i rezultatom 4:2 u seriji došli do šampionskog trona

Milan Lučić ove sezone ipak neće podići Stenli kup, pošto je njegov Boston u šestom meču finalne serije poražen od Čikaga rezultatom 3:2 i doživeo četvrti poraza u finalnoj seriji.

Ipak, sve do samog finiša treće trećine sve je mirisalo na sedmi meč. Domaći su vodili golom Kelija u 8. minutu, Tejvs je u drugom periodu poravnjao rezultat, ali je Lučić sedam minuta pre kraja meča ponovo doveo Bruinse u vođstvo.

Ipak, Blekhoksi su koncetraciju držali bukvalno do poslednjih trenutaka meča, postigli dva pogotka za 17 sekundi i došli do velikog trofeja. Strelci pobedonosnih pogodaka bili su Bikel i Boland.

Čikago je postao peti klub u poslednjih šest sezona koji je šampionsku titulu osvojio na strani.