"Georgi Tukudean (desno) proslavlja pogodak"

Ni bomba Ondukua nije pomogla Konkordiji, Dinamo se vratio u život!

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.10.13. | 20:27

Golovima Tukudeana i Grigorea tim iz Bukurešta upisao tri vredna boda

Georgi Tukudean (desno) proslavlja pogodakFudbaleri Dinama iz Bukurešta savladali su ekipu Konkordije na svom terenu rezultatom 2:1 u pretposlednjoj utakmici 12. kola rumunske Lige 1 i tako pobegli s donjeg dela tabele. U jednom vrlo tesnom susretu domaćin je pokazao da ima tim sa više iskustva, iskoristio je maksimalno svaku priliku koja mu se ukazala i osvojio vrlo važna tri boda.

Prvi pogodak na meču viđen je u 27. minutu utakmice. Posle slobodnog udarca sa nekih 35 metara od gola lopta je preletela kompletnu odbranu gostiju i pala na peterac, Georgi Tukudean je ostao sam i odlično iskoristio uspavanost protivnika doveo Dinamo u prednost.

U poslednjih pet minuta oba tima imala su po jednu stopostotnu priliku koju su propustili. Prvo je vezista gostiju Onduku promašio prazan gol, da bi u narednom napadu Tukudean sa peterca pogodio prečku, posle odlične akcije i ubačaja sa leve strane.

Promene rezultata nije bilo sve do 60. minuta, a onda je štoper Konkordije Valentin Krestu odgurnuo Jonuta Serbana u svom šesnaestercu, nakon čega je sudija svirao penal. Grigore je realizovao udarac sa bele tačke, čime je Dinamo došao korak bliže trijumfu.

Ipak, samo tri minuta kasnije Onduku se ispravio za promašaj iz prvog poluvremena, pa je bombom sa ivice šesnaesterca vratio svoj tim u život. Ipak, do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, što Dinamo šalje na zlatnu sredinu tabele.

LIGA 1 – 11. KOLO:

Temišvar – Panduri 2:3 (1:1)