Ni Kajt ne može svake nedelje: Fajenordu tri šamara u Nejmehenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 16:20

Tim iz Roterdama izgubio kao gost od NEC-a sa 3:1 iako je vodio na poluvremenu

Nemoćan: Kazim Kazim

Polako, ali sigurno Fajenord gubi korak u borbi za titulu, a nakon prošlonedeljnog remija u Groningenu puleni Đovanija van Bronkhorsta zabeležili su i poraz na gostovanju u Nejmehenu protiv ekipe NEC-a - 3:1 (0:1).

Iako su prvo poluvreme rešili u svoju korist i vodili od 20. minuta sjajnim pogotkom Vilhene iz slobodnog udarca, gosti su totalno pali u nastavku, a za samo šest minuta sjajni domaćini su posle ubitačnih kontri stigli do potpunog peokreta. Prvo je Bikel u 60. poravnao na 1:1, a samo koji minut kasnije Limbomb je doveo NEC u vođstvo.

Naravno, Fajenord je posle primljenih golova morao u ofanzivu, ali je u 85. minutu Kristijan Santos posle nove kontre i centaršuta sa desne strane kaznio odbranu gostiju i desetim pogotkom u sezoni doneo neopisivu radost domaćim mavijačima.

Ovaj poraz, treći u sezoni ostavio je tim iz Roterdama na poziciji broj tri, a lider Ajaks moćiće tokom popodneva da im pobegne na pet bodova razlike ako savlada De Grafšap.

Inače, današnji mečevi u Erediviziji su bili izuzetno efikasni. Ni na jednoj utsakmici nije palo manje od četiri gola, a dobar posao odradili su fudbaleri Viljema II koji su u direktnom okršaju davljenika savladali Rodu sa 3:2. Holanđanin srpskog porekla Rišairo Živković dobio je priliku u redovima domaćina tek u poslednjih 20 minuta, pa se može reći da je učestvovao u čuvanju minimalne prednosti.

Uspešna je bila i ekipa Den Haga koja je deklasirala Hernven kao gost sa čak 4:0, a u matineu današnjeg programa još jedan davljenik Kambur zabeležio je trijumf na strani protiv Ekscelziora 1:4, kojim se približio opstanku u ligi.