Ni magija zaboravljenog Drentea nije sprečila katastrofu: Furiozni Bešiktaš torpedovao Erčijespor! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.03.15. | 16:45

Pukla petarda u Istanbulu...

Demba Ba je ponovo zatresao mrežu

Bešiktaš je ponovo na vrhu turskog šampionata! Furija iz Istanbula još jednom je materijalizovala kiks večitog rivala (čitaj: Galatasaraja) i ostala sama na prvoj poziciji, posle paklenog izdanja i rasturanja nemoćnog Erčijespora - 5:1!

Još jednom su crno-beli Orlovi demonstrirali silu i pokazali kritičarima da je mala kriza daleko iza njih, a sav bes iskalili su na davljeniku, kojeg do kraja šampionata čeka rudarski posao da obezbede ulaznicu za žurku sa najboljim klubovima na Bosforu.

Kaznena ekspedicija Slavena Bilića od samog starta igrala je ofanzivno, sa željom da što pre zatrese mrežu protivnika. A to se desilo već u 25. minutu, kada je Gokan Tore jedan dalekometni udarac pretvorio u vrlo interesantan pogodak. Doduše, uz pomoć protivnika...

Tek što su se gosti oporavili od šoka, usledio je novi. Sudija je pokazao na belu tačku posle oštrog prekršaja Osmanpaše, a Demba Ba je novim pogotkom duplirao prednost i najavio pravi potop...

Ali, to nije bilo sve što se prvog poluvremena tiče. Taman kada su igrači dva tima već počeli da razmišljaju o velikom odmoru, Ba je lukavo proigrao Oldžaja Šahana, kojem nije bilo teško da odmerenim udarcem "na prvu" matira golmana Degirmenčija

Ako je fudbalerima Erčijespora bilo suđeno da postignu makar počasni pogodak, onda su to učinili na pravi način. Svoj treći pogodak u šampionatu, ujedno i treći van kaznenog prostora, postigao je zaboravljeni univerzalac po levom boku i nekada velika nada Fejenorda i madridskog Reala, Rojston Drente, koji je evrogolom pokušao donekle da ublaži poraz.

No, pogodak gostiju samo je razbesneo domaćina, koji je u dva minuta napunio mrežu do vrha, kada je pukla i petarda. U 77. minutu Mustafa Pektemek je povisio na 4:1, a samo nekoliko trenutaka kasnije Ramon je postavio i konačni rezultat utakmice - 5:1!

TurskaSuper ligRamonOldžaj ŠahanMustafa PektemekGokan ToreEvropaDemba BaBesiktas