"Detalj s meča Zaglebje - Sonderjiske"

Nije ni to Zaglebje bogzna šta - Sonderjiske ga tukao u gostima! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 28.07.16. | 20:52

Lokomotiva iz Zagreba 0:0, dok je Hajduk iz Splita dobio Aleksandriju u gostima s 3:0

Detalj s meča Zaglebje - SonderjiskeMnogi navijači Partizana, ali i neutralni posmatrači, su posle ispadanja crno-belih od Zaglebja pomislili - pa nije valjda taj tim toliko jak da ne može da im se da gol? Sada su donekle dobili odgovor. U prvom meču trećeg kola Poljaci su izgubili na svom terenu od danskog Sonderjiskea 1:2.

LE: Brdo iznenađenja - nijedna pobeda domaćina! Zablistao bivši zvezdaš Vered, Kiprani i Rusi pevali Srbiji i Kosovu (VIDEO)

Danci su vodili s 2:0 u već 36. minutu preko Kruna i Del Handea, a šansu Zaglebju pred revanš doneo je Janoška golom u smiraj prvog poluvremena. Do kraja nije bilo promena, domaćin je čak promašio penal u 62. minutu, pa Sonderjiske ima sasvim solidan rezultat pred revanš. Deluje prilično depresivno po srpski fudbal činjenica da naš vicešampion nije dao gol Zaglebju za 210 minuta igre, a da je "neki tamo" Sonderjiske to supeo dva puta za prvih 36 minuta meča.

Večeras su nastupila i dva hrvatska kluba. Splitski Hajduk je nadigrao ukrajinsku Aleksandriju s 3:0 i to u gostima. Strelci su bili Ćosić (53) i Erceg (82) i Frenk Oandža u 90. minutu i tako da su Bili došli praktično na korak od plej-ofa Lige Evrope.

Lokomotiva se sudarila u Zagrebu protiv Vorskle, takođe ukrajinskog kluba, ali nije bila tako uspešna kao Hajduk pošto je igrala 0:0.

Istim rezultatom završeni su mečevi Torpedo Žodina i Rapida iz Beča, kao i Slavije iz Praga i Rio Avea.