"Igrači Anderlehta ponovo su se radovali"

Nije to više isti Zulte, Anderleht postavio domaći zadatak

Vreme čitanja: 1min | sub. 27.09.14. | 19:53

Na startu devetog kola Pro lige sigurnih 2:0 na gostovanju u Varegemu. Gent na minus pet

Igrači Anderlehta ponovo su se radovaliNije to više onaj Zulte iz prošle sezone, nije to više ona ekipa koja je konkurisala za najviši plasman. U devetom kolu Pro lige u Varegemu se radovao Anderleht, koji iz nedelje u nedelju rivalima stavlja do znanja da ne planira da se odrekne titule – 0:2.

Junak dana bio je Matijas Suarez, koji je u finišu prvog poluvremena pas 17-godišnjeg Jurija Tilemansa pretvorio u vođstvo od 1:0, da bi se u 67. minutu našao u ulozi pakera. Strelac je bio 21-godišnji reprezentativac Hondurasa Endi Nahar.

Aleksandar Mitrović bio je u prvom timu gostiju iz Brisela (iz igre izašao u 86. minutu), ali nije uspeo da postigne i šesti ligaški gol u sezoni. Međutim, nema razloga za nezadovoljstvo. Anderleht igra dobro, ove sezone još ne zna za poraz, a posle pobede na Regenbog stadionu učvrstio na se na prvom mestu na tabeli šampionata Belgije.

Gent je celih pet stepenika ispod, a u nedeljnom derbiju gola odmeriće snage sa trećeplasiranim Lokerenom.

Anderleht može mirno da se posveti pripremi za okršaj sa Borusijom u Ligi šampiona.