"Demba Ba"
"Demba Ba"

Njegovom Senegalu visi prolazak dalje, a on trese mreže kao iz šale: Demba Ba neočekivanom majstorijom doneo pobedu Bešiktašu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 26.01.15. | 20:58

Špic iz slobodnjaka šutirao po zemlji i zatresao mrežu golmanov ugao, Šahan potvrdio trijumf

Demba BaVelika se prašina podigla kada špic Bešiktaša Demba Ba nije dobio poziv selektora Senegala za Afrički kup nacija, njegova reprezentacija strepi za prolaz dalje na turniru, a napadač i dalje postiže golove kao na traci. Špic je probio bedem Genčlerbirligija u pobedi Crnih orlova – 0:2 (0:0).

Nije bilo lako ekipi Slavena Bilića na gostovanju ekipi za koju su svih 90 minuta odigrali Duško Tošić i Radosav Petrović, a iako su ove ekipe najpreciznije u turskom prvenstvu mreže su mirovale u prvih 45 minuta. Onda je proradio dečko koji je trebalo da bude na drugom kontinentu i da nosi dres druge boje.

Demba Ba je u 69. minutu iz slobodnog udarca gađao golmanov bliži ugao i to po zemlji, i uspeo je u svojoj zamisli – niko to nije očekivao pa ni protivnički čuvar mreže.

Primljeni gol je dosta uticao na moral domaće ekipe, te je Oldžaj Šahan u 77. minutu iskoristio uspavanost protivničke odbrane i centaršut Serdara Kurtuluša pretvorio u gol, te je Bešiktaš opet drugi na tabeli.