""
""

Novo belgijsko čudo zove se – Kortrijk, pobeđuje kao od šale

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.13. | 22:39

Tričkovski promašio penal, Čedomir Janevski na klupi Mona pretrpeo šesti vezani poraz (0:1)

Čudesni Kortrijk grabi ka vrhu tabele! Klub iz grada koji ima svega 75.000 stanovnika na dobrom je putu da se umeša u boru za raspodelu evropskih viza u Pro ligi, pošto je zabeležio i četvrtu uzastopnu pobedu, izbio na peto mesto na tabeli i prišunjao se lideru Standardu na šest koraka zaostatka.

Ekipa našeg veziste Nebojše Pavlovića i crnogorskog štopera, bivšeg štopera Partizana, Žarka Tomaševića (obojica igrali po 90 minuta) savladala je Mon pogotkom Elimana Kulibalija u smiraj prvog poluvremena i tako timu Čedomira Janevskog nanela šesti vezani  neuspeh.

Lokeren je prekinuo seriju loših rezultata i posle tri kola bez pobede osladio se na gostovanju Beverenu. Meč je odlučio Hamid Arbaui na dve asistencije Nila de Pova, dok je priliku da utakmici vrati neizvesnost propustio Ivan Tričkovski, koji u 42. minutu nije realizovao penal. Abubakar Oumaru je igrao za Beveren 90 minuta, dok je Dalibor Veselinović presedeo ceo meč na klpi, baš kao i Đorđe Despotović na suprotnoj strani.

Inače, bilo je ovo veče crvenih kartona, pošto su na četiri meča pokazana – pet!