""

Od Bajerna više ništa ne zavisi! Bavarska mašina crkla na minus pet, Boateng bolje da je ostao u Minhenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 23.11.16. | 19:55

Bavarci zaribali na Istočnom frontu što bi moglo skupo da ih košta

Bajern više ne drži sudbinu u svojim rukama. Ako Atletiko Madrid večeras porazi PSV u Madridu, Bajern će takmičenje u grupi završiti kao drugoplasirani bez obzira na ishod meča protiv Madriđana u Minhenu, u poslednjem kolu.

To je epilog današnjeg gostovanja Bajerna u Rusiji. Rostov je savladao Bajern 3:2 i naneo mu drugi poraz u takmičenju što će nemačkog šampiona najverovatnije koštati prvog mesta u grupi, a samim tim i nepovlašćenog statusa na žrebu za osminu finala Lige šampiona. A to automatski znači i teže protivnike...

Osim toga što je istorijska kao njihova prva u Ligi šampiona, ova pobeda mnogo znači Rostovu u borbi sa PSV Ajndhovenom za treće mesto i plasman u Ligu Evrope. Ali bi mogla da nanese mnogo veću štetu Bavarcima ako ih žreb spoji sa Barselonom, Juventusuom ili Realom koji su favoriti za prvo mesto u svojim grupama...

ROSTOV - BAJERN 3:2 (1:1)
/Azmun 44, Poloz 49 penal, Noboa 66 - Daglas Kosta 36, Bernat 52/
Stadion: Olimp 2. Gledalaca: 15.211. Sudija: Artur Soareš Dijaš

ROSTOV (5-3-2): Džanaev - Kalačev (od 87. Terentjev), Mevlja, Navas, Granat, Kudrijašov - Erohin, Gackan, Noboa - Azmun (od 82. Grigorjev), Poloz (od 90. Ezatolahi).

BAJERN MINHEN (4-3-3): Ulrajh - Bernat, Badštuber, Boateng (od 58. Humels), Rafinja - Lam, Alkantara, Sančes (od 73. Miler) - Kosta, Levandovski, Riberi.

Anćeloti je izveo tim bez Milera i Humelsa koji su dobili šansu sa klupe, ali ni njihov ulazak nije pomogao bavarskoj mašini koji je ostala ukočena na temperaturi od minut pet stepeni Celzijusa koliko je bilo u Rostovu kada je meč počeo.

Tragičar meča je Džerom Botaeng koji je snosi veliku krivicu za primljena dva gola, pa je Italijan čak morao da ga zameni sredinom drugog poluvremena jer je bilo očigledno da nemački štoper nema svoj dan i da je bilo bolje da nije ni izlazio na teren.

Arhitekte Bajernovog sloma na istočnom frontu su bili trojica ofanzivaca Rostova. Ekvadorski vezista Kristijan Noboa koji je dao odlučujući gol i iznudio penal za drugi, zatim Iranski Mesi Sardar Azmun koji je majstorijom izjednačio, kao i ruski napadač Dmitrij Poloz koji je postigao i namestio po gol.

Početak nije nagoveštavao ovakav epilog po Bajern pošto je Daglas Kosta u 36. minutu doneo vođstvo gostima posle slabe intervencije odbrane Rostova. Ali u sam smiraj prvog poluvremena, Poloz je sjajno proigrao Azmuna koji je fenomenalnim lažnjakom "polomio kičmu" Boatengu i potom rutinski matirao Ulriha koji menja povređenog Nojera

Kao što su završili prvo, tako su domaći počeli i drugo poluvreme. Noboa je prošao Boatenga, a ovaj neoprezno startovao za najstrožu kaznu. Poloz je bio precizan sa 11 metera za preokret i vođstvo...

Bajern je svim silama krenuo napred, imao incijativu, stvarao šanse, ali su se Rusi odlično branili i pretili kontrnapadima. Bernat je uspeo da izejdnači u 52. minutu posle prodora Riberija i izgledalo je da Bajern neće dozvoliti senzaciju. Ali Rostov je nastavio da igra u istom ritmu...

Noboa je u 66. minutu sjajnim golom iz slobodnog udarca presudio Bavarcima koji su imali skoro pola sata da dođu do novog izjednačenja, ali je Rostov odoleo i zakomplikovao život nemačkom šampionu.

Bajern MinhenDaglas KostaDmitrij PolozDžerom BoatengEvropaHuan BernatKristijan NoboaLiga šampionaNemackaRostovRusijaSardar Azmun