""

Odbrana sezone u Premijer ligi? (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 07.05.16. | 23:44

Šta je danas odbranio Artur Boruc…

Ako ste kojim slučajem danas irgali dvojku na VBA protiv Bornmuta, imate za čim da žalite. Gosti iz Birmingema su u ranoj fazi meča poveli 1:0, a potom u finišu porvog poluvremena imali idealnu šansu da dupliraju prednost.

Sudija je pokazao na belu tačku u korist Vest Broma i Bornmut je bio u nokdaunu. Trebalo je samo da Gardner pogodi sa 11 metara i teško da bi Bornmut uspeo da nadoknadi deficit u drugom delu igre.

Vezista gostiju je šutirao snažno i čak to nije ni bio loš udarac, ali je Boruc panterskim skokom izleteo sa gol linije, skratio ugao i odrbanio penal. Lopta se odbila na peterac gde je jedan igrač Bornmuta uklizao i nespretnom intervencijom umalo postigao autogol. Išla je lopta prema praznoj mreži, ali odnekud se opet stvorio Boruc i neverovatnom odbranom uspeo da još jednom spasi čist gol.

Na kraju je stigla i nagrada za Boruca pošto je Bornmut izjednačio u 82. minutu i osigurao remi.