"Balaš Džudžak"

Omiljeni rezultat u Kazanju je 1:1, Džudžak spasio Dinamo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.11.14. | 15:54

Rubin u 78. minutu ispustio pobedu nad Moskovljanima

Balaš DžudžakRubinova serija bez poraza na Kazanj areni nastavljena je i u 15. kolu ruske Premijer lige, ali domaći navijači neće biti sasvim zadovoljni pošto je pobeda bila na dohvat ruke, ali je Mađar Balaš Džudžak pogotkom u 78. minutu spasio Dinamo poraza u Tatarstanu. Četvrti put na osam ligaških utakmica ove sezone 1:1 u Kazanju (Rubin je poražen samo u prvom kolu od Spartaka).

Igor Portnjagin je bio strelac za Rubin, koji je do inicijalnog vođstva stigao u 23. minutu uz veliku pomoć sreće. Posle šuta 25-godišnjeg napadača domaćeg tima lopta je zakačila jednog od gostujućih igrača i lobovala nemoćnog Vladimira Gabulova.

Zadovoljan rezultatom trener Rinat Biljadetinov se u nastavku odlučio za čuvanje rezultata. Loptu je svesno prepustio rivalu, Rubin je šansu čekao iz kontre i nekoliko puta bio na pragu gola koji bi mu garantovao osvajanje celog plena.

Međutim, Dinamo je nagrađen za inicijativu. U 78. minutu Džudžak je iskoristio jednu od samo dve prave šanse gostiju iz prestonice, pa se Dinamo probio do četvrtog mesta na tabeli, bodovno izjednačen sa gradskim rivalom Lokomotivom. Prethodno je Artur Jusupov probao sa distance, iskusni golman Rubina Sergej Rižikov uspeo da dlanom tu loptu izbije u polje, ali ga saigrači nisu ispratili, pa je Džudžak prvi stigao do lopte i odbitak poslao u nebranjeni deo mreže.