"Kurzava i Moura"

Ono kad bekovi igraju fudbal: I to dobro! Šta promaši Kavani (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.08.16. | 22:49

PSŽ lako izašao na kraj sa Mecom

Kurzava i MouraDobri napred, dobri nazad. Iz bilo kog ugla da se pogleda, fudbaleri Pari Sen Žermena opravdavaju ulogu prvog favorita za odbranu titule u Francuskoj. Sveci su na početnu pobedu nad Bastijom (1:0) nakalemili i trijumf nad Mecom, u poslednjem susretu drugog kola Lige 1 - 3:0.

Tim Unaja Emerija nije ostavio ni gram nade povratniku u elitnom društvu, dobio ga je četvrti put uzastopno, ali osim tri boda upriličio publici da vidi prvi put Hatema Ben Arfu na Parku prinčeva u dresu novog kluba.

PSŽ je do trijumfa došao boljom igrom u drugom poluvremenu. Najpre je Serž Orije centrirao za pogodak Lukasa Moure u 52. minutu, da bi još jedan bek - ovoga puta levi - Lavin Kurzava pogodio cilj posle asistencije Anhela di Marije. To je Kurzavin drugi gol u sezoni, potvrda da mu je 2016. izuzetno uspešna godina, jer je u njoj već dao tri i namestio pet golova.

Duel na Parku prinčeva, između ostalog, obeležio je veliki promađaj Edinsona Kavanija, koji je imao fantastičnu priliku da povisi na 3:0, ali je u 77. minutu, pošto je Di Marija, pogodio prečku, doslovce promašio loptu i tako izazvao smeh na tribinama.

LIGA 1 - 2. KOLO

Lion – Kaen 2:0 (1:0)