Opet Pjontek i prvenac Pakete! Milan konačno ubedljivo leti ka Ligi šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.02.19. | 22:20

Rosoneri prvi put u sezoni pobedili na San Siru sa tri razlike, tandem pojačanja opet sjajan

Tandem Kšištof PjontekLukas Paketa je opet osvetlio Milanov put ka povratku u Ligu šampiona! U trećoj utakmici koji su odigrali zajedno, Poljak i Brazilac su bili režiseri nove pobede Rosonera sa kojom su ostali na četvrtom mestu i bodom više od Lacija, Rome i Atalante.

Milan je na San Siru zgromio Kaljari sa 3:0 što mu je bila najubedljivija pobeda na San Siru ove sezone. I tek drugi put da je pobedio sa tri razlike u ovom prvenstvu. Opet nisu primili gol, opet je Điđo Donaruma bio sjajan na golu i opet su Pjontek i Paketa pokazali da će biti sjajan tandem. Pjontek se upisao u strelce treći meč zaredom, a Paketa je posle dve vezane asistencije, večeras upisao i prvenac u dresu Rosonera. Milanova publika u njima vidi spasioce sezone, a bolji početak karijere na San Siru nisu mogli da zamisle...

Milan je odmah krenuo agresivno ka golu gostiju sa Sardinije i Hakan Čalhanoglu je propustio zicer. Tačnije, sjajni golman Kranjo mu je odbranio. Odbranio je Kranjo i šut Susa u 13. minutu, ali nije imao sreće pošto se lopta od njegovog saigrača Ćepitelija odbila u mrežu.

Milan je mogao da odahne posle ranog vođstva, a uzvik oduševljenja se prolomio italijanskim hramom fudbala u 22. minutu. Centaršut večeras sjajnog Kalabrije je na drugoj stativi sačekao Paketa i elegantnim volejom ga sproveo u mrežu. Brazilcu je to bio prvi gol u dresu Milana, a posvetio ga je tragično nastradalim dečacima Flamenga u kojem je ponikao.

Potom je i Điđo Donaruma pokazao u kakvoj je formi. Proslavio je 150. meč na golu Rosonera spektakularnom paradom posle žuta Pedra, a na drugoj strani je Pjontek prokockao sjajnu šansu željom da lobuje Kranja

Poslednja Kaljarijeva nada je umrla posle sat vremena igre kada je Žoao Pedro sa dva metra promašio prazan gol, uspevši nekako da pogodi unutrašnji deo prečke. Nekoliko minuta kasnije je stigla kazna, a isporučio ju je Kšištof Pjontek. Poljak je u četvrtom meču za Milan došao i do četvrtog gola. Poljak je presingom naterao odbranu Kaljarija na grešku, izvukao golmana Kranja na ivicu šesanesterca a potom mu se lopta odbila u noge posle šuta Čalhanoglua i takav poklon nije propustio. Za svoj 15. gol u prvenstvu ove sezone i ukupno 23. ako se računa i Kup Italije.

Gatuzo je ubrzo izveo Pjonteka iz igre, spustio gas i Rosoneri su mirno priveli meč kraju. U narednom kolu ih čeka pravi ispit – fantastična Atalanta u gostima! Biće to jedan od ključnih mečeva do kraja sezone za oba tima koji imaju ambicije da se plasiraju u Ligu šampiona...