Opet Ukrajina, opet Jarmolenko! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 09.09.18. | 16:49

Fudbaler Vest Hema ponovo heroj svoje zemlje

Ukrajina je na nogama, Ukrajina je na pragu druge faze Lige nacija!

Posle dve odigrane utakmice u novoformiranom reprezentativnom takmičenju, puleni Andrija Ševčenka upisali su i drugi trijumf u svojoj Grupi 1 Lige B i tako napravili veliki korak napred ka završnici takmičenja, koja donosi i plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine. Ukrajina je na svom terenu u Lavovu savladala Slovačku minimalnim rezultatom (1:0) upisala tako i šesti bod u grupi i dominantno završila ovaj krug Lige nacija.

Strelac je, baš kao i pre tri dana na gostovanju Češkoj, bio Andrij Jarmolenko! Fudbaler Vest Hema i verovatno najbolji igrač Ukrajine ponovo je bio heroj nacije, pošto je u 80. minutu susreta rezervista Viktor Cigankov, koji je na teren ušao samo dva minuta ranije, uspeo da izvuče jedanaesterac i tako overio pitanje pobednika!

Ukrajina je bez sumnje bila daleko bolji rival u ovoj utakmici, ali je dugo nedostajao samo taj jedan gol kako bi se dominacija potvrdila i na delu. Došao je sa kreča, a Jarmolenku je to bio drugi pogodak u Ligi nacija.