Osam golova na Lenstri, Fajenordova petica i velika glupost golmana Herenvena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.08.18. | 16:29

Tim iz Roterdama se polako diže

Izgleda da se Fajenord uozbiljio. Eliminacija iz kvalifikacija za Ligu Evrope od Trenčina i traljav početak sezone (poraz od De Grafšapa) su prošlost, a ako je suditi na osnovu učinka u poslednjih sedam dana pred ekipom iz Roterdama mogla bi da bude svetla budućnost, jer je na pobedu nad Ekscelziorom (3:0) nakalemljen i trijumf na uvek nezgodnom gostovanju Herenenu – 5:3.

Tim Đovanija van Bronhorsta bio je nadahnut i u ranoj fazi meča je otklonio dileme oko pobednika, pošto je poveo već u četvrtom minutu preko Jensa Tonstre, a u 15. je precizan bio i veteran u špicu Robin van Persi. Da će bodovi pripasti gositma postalo je jasno u završnici prvog dela, kad je golman Verner Han pokušao da dribla Van Persija, pa se uplašio, odigrao neoprezno u sredinu terena, gde je loptu sačekao pomenuti Tonstra i sa više od 30 metera, na prvu, pogodio cilj.

Najbolji potez na utakmici, ipak, izveo je levi bek Fajenorda Tireal Malasija, šprintao je početkom drugog dela više od 50 metara i postgao efektan gol. Domaćin se tek onda sedio da i on zna da igra fudbal, postigao tri gola, dva u završnici, međutim, nije to bilo dovoljno da se ugrozi četvrto uzastopno slavlje Fajenorda na Lenstra stadionu.

Nekadašnji prvotimac Partizana Nemanja Mihajlović definitivno se ustalio u timu Herenvena, opet je bio starter, ali je zamenjen posle 45 minuta.

HOLANDIJA 1 - 3. KOLO

Den Hag - Fortuna Sitard 3:1 (2:0)