Paločevićev prvenac u Primeiri i Sportingov preokret iliti sudijska krađa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 16.12.18. | 22:59

Nasional nije uspeo

Odlična serija rezultata prekinuta je tamo gde se možda i moglo očekivati, ali gde svakako nije moralo da se desi uzevši u obzir savršenih pola sata igre. Aleksandar Paločević je postigao prvenac u Primeiri, ali je njegov Nasional svakako doživeo prvi poraz u poslednjih pet kola, pošto je Sporting na pomalo kontroverzan način uspeo da se vrati iz mrtvih i od 0:2 stigne do pobede od 5:2.

Žoao Kamačo je već u šestom minutu doveo goste sa Madeire u vođstvo, da bi ga u 26. minutu spretni Paločević duplirao glavom prosledivši Žotin centaršut u nebranjeni deo mreže. Nije moglo biti lepšeg mesta i trenutka za prvi pogodak nekadašnje “desetke“ OFK Beograda i Vojvodine u Primeiri s obzirom da je Paločević premijernu sezonu u Portugaliji proveo u drugoligašu Aruki.

Međutim, ako ste mislili da su najveći samo u Srbiji favorizovani onda niste gledali portugalski šampionat. Benfika, Sporting, pa u manjoj meri i Porto bez svake sumnje imaju povlašćen status kod sudija, a večeras se to moglo videti u 35. minutu. Kad lisabonski Lavovi ne mogu da probiju led, onda su tu ljudi u crnom da pomognu. Tako je bilo i u prošlom kolu protiv Aveša (4:1), a tako i sada.

Pogledajte pažljivo snimak i primetićete da se Holanđan sapleo o sopstvenu nogu. Sudija je jedva dočekao i džaba ti posle da se buniš.

Ohrabren tim golom Sporting je naravno u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, a kvalitet je naravno bio na strani domaćeg tima. Kapiten Bruno Fernandeš onda je na Dostovu asistenciju u 70. minutu izjednačio na 2:2, da bi već u 75. maestralan šut Žeremija Matjea iz slobodnjaka sa oko 30 metara i definitivno preokrenuo meč na Sportingovu vodenicu.

Kod ta dva gola ništa nije bilo sporno, mada bismo o četvrtom Sportingovom – a taj je i definitivno ubio Nasional – opet mogli da postavimo pitanje: zašta penal?

Za kraj i drugi pogodak Fernandeša, gosti iz Madeire do tada su se već pomirili sa surovom istinom da im večeras ni Mesi i Ronaldo ne bi bili dovoljni za pobedu u Lisabonu.

Pomenućemo samo još da je Nemanja Gudelj već standardno odigrao svih 90 minuta za lisabonske Lavove.